APSKAITA PAGAL PĖDSAKUS SNIEGE

Data

2022 01 10

Įvertinimas
1
Lusies pedsakai.JPG

Žiemos mėnesiais, kai susidaro sniego paklotė, medžiotojai privalo atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Apskaitos tikslas – nustatyti kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimą bei gausą.

Žvėrių apskaita atliekama kasmet pagal tą patį nuolatinį maršrutą per vieną dieną. Nepavykus užbaigti per vieną dieną, apskaita kartojama iš naujo kitą dieną. Apskaita viename maršrute turi būti atliekama, einant pėsčiomis arba šliuožiant slidėmis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pire Aplinkos ministerijos ragina medžiotojus vykdyti medžiojamų gyvūnų apskaitą, kai tik leidžia oro sąlygos, kai yra sniego.

Dar viena medžiotojų pareiga – ištisus metus rinkti ir teikti informaciją apie didžiųjų plėšrūnų (vilkų, lūšių ir rudųjų lokių) buvimą. Šie duomenys, ypač apie vilkų ar jų veiklos stebėjimą, labai svarbūs vilkų populiacijos būklei vertinti.

Daugiau informacijos galima rasti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos interneto svetainės rubrikoje „Biologinės įvairovės apsauga". Sukauptą informaciją apie plėšrūnus reikia pateikti ir įregistruoti BIOMON sistemoje:  „Pranešimų apie vilkų, lūšių ir rudųjų lokių buvimą Lietuvoje registravimo anketa“ ir  „Medžiojamųjų žvėrių apskaita pagal pėdsakus sniege“.

Į apskaitas kviečiame prisijungti visus suinteresuotus asmenis, kad būtų nustatytas kuo tikslesnis žvėrių populiacijų dydis. 

Jei iškiltų klausimų, kreipkitės į Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Biologinės įvairovės apsaugos skyrių - [email protected]