LINK KAČĖNIŠKĖS PILIAKALNIO – NAUJAS TAKAS

Data

2020 05 30

Įvertinimas
0
Kaceniskes piliakalnis_takas2.jpg

Pažintinių takų mėgėjai dažnai nauju atradimu įvardija Kačėniškės piliakalnio pažintinį taką Sirvėtos regioniniame parke, kuris prasideda prie Garnių kaimo (Ignalinos raj.). 

Netoliese įrengtoje automobilių aikštelėje palikę transporto priemones, lankytojai eidami taku gali grožėtis pelke, pelkėtų vietų augalija, brandaus miško vaizdais. 

Pažintinio tako ilgis – apie 800 metrų. Jame įrengti suoliukai ir lauko informaciniai stendai. Per šlapesnes vietas veda medinis takelis, O pažintinio tako  pabaigoje lankytojai pamatys įspūdingo dydžio ir grožio Kačėniškės piliakalnį, kuris ribojasi su Mergežeriu. 

Šis piliakalnis – tarsi viso tako puošmena, pabaigoje pasiekiamas kaip galutinis pasivaikščiojimo tikslas. Piliakalnis nuo 2013 metų pritaikytas lankymui. Įrengta laužavietė, laiptai, informaciniai stendai, suoliukai.

Dažną stebina ne tik nuo piliakalnio matoma įspūdinga panorama, bet ir ypatingai statūs jo šlaitai. Nuo aukščiausios piliakalnio vietos žvelgiant į tolį atsiveria Mergežerio ežero ir jame atsispindinčių medžių grožis. Tai vienas gražesnių Lietuvos piliakalnių.

Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas įrengtas pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti I", finansuojamą iš ES struktūrinių fondų. Projekto iniciatorė ir vykdytoja – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, projekto partneris - Sirvėtos regioninio parko direkcija.