IŠRINKTA ĮSPŪDINGIAUSIA SAUGOMA EGLĖ 

Data

2020 12 30

Įvertinimas
7
Raganų eglė
Raganų eglė

Visą savaitę Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kvietė rinkti įspūdingiausią eglę – valstybės saugomą gamtos paveldo objektą. Buvo pateiktos šešios saugomos eglės, išsiskiriančios savo forma, šakotumu, aukščiu ir storiu, o gamtos mylėtojai turėjo išrinkti pačią pačiausią. 

Peržiūrėjus balsavimo rezultatus, galima tvirtinti, kad ĮSPŪDINGIAUSIA EGLE išrinkta RAGANŲ EGLĖ, auganti Rambyno regioniniame parke. Balsavime dalyavo daugiau kaip tūkstantis žmonių. Raganų eglei atiduota daugiau kaip pusė visų balsų. Antroji vieta atiteko Barklainių dvaro eglei, o trečioji – Eglei Bobai.

Raganų eglė ne veltui pripažinta šių metų įspūdingiausia saugoma egle. Prieš du metus ji tapo gražiausiu Lietuvos medžiu ir pretendavo į gražiausio Europos medžio titulą.

Vilkyškių geomorfologiniame draustinyje, netoli Vilkyškių miestelio jau beveik 200 metų stūkso pagal rūšį taip vadinamoji paprastoji eglė. Maždaug 1metro aukštyje eglė šakojasi į septyniolika kamienų, jos aukštis siekia apie 34 metrus. Jos kamieno apimtis ties išsišakojimu – apie 5 metrus. 

Dėl eglės išskirtinumo apie ją pasakojama keletas legendų. Pasak vienos legendos, ant kalvos rinkdavosi Skalvių genties jaunuoliai. Šalia esančioje pelkėje buvusi laumių buveinė. Jos čia sulėkdavusios, susmeigdavusios šluotas ir eidavusios vilioti jaunuolių. Viena daili raganaitė įsimylėjo žavų jaunuolį ir pamiršo laiku sugrįžti. Kai ketino skristi – šluota jau buvo sužaliavusi. Nuo to laiko eglę imta vadinti Raganų egle.

Kartais daugiakamienė žaliaskarė dar vadinamas ,,Raganų šluota“. Tokį vardą dėl formos panašumo į šluotą jai davė mokslininkė Eugenija Šimkūnaitė, kurią daugelis geranoriškai vadindavo žiniuone.

Kai tik bus galimybė, kviečiame aplankyti šį įspūdingą medį, esantį Rambyno regioniniame parke. Iki Raganų eglės nutiestas medinis takas, stovi informaciniai stendai apie tai, koks tai medis, kodėl jį reikia saugoti.