SAUGOMAS KRAŠTOVAIZDIS - ŠALIES PASIDIDŽIAVIMAS

Panoraminių nuotraukų albumas „Saugomas kraštovaizdis – šalies pasididžiavimas”. Leidinyje pristatomi unikalūs ir mozaikiški nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų kraštovaizdžiai. Reprezentacinis horizontalaus formato albumas iliustruotas aukšto meninio lygio panoraminėmis fotografijomis, kurių autoriai Marius Semaška ir Laurynas Andriušis. Tekstą knygai parašė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyr.patarėja Rūta Baškytė.

„Lietuvos kraštovaizdis be galo įvairus. Pažvelkime atidžiau į kalvynus - kokie jie skirtingi: vienuose daugybė stačiašlaičių kalvų, gūbrių, daubų, kituose jų mažiau ir šlaitai ne tokie statūs; vienuose gausu įvairiausių ežerų, ilgų, vingiuotų tarsi upės arba kone apvalių, gilių ar seklių; vienuose ošia miškai, kiti jau seniai žmogaus nuplikinti”, - rašo Rūta Baškytė.  

Naujojo leidinio tikslas – per panoramas supažindinti su išskirtiniu nacionalinių ir regioninių parkų, valstybinių rezervatų kraštovaizdžiu (kraštovaizdis nėra vien tik vaizdas, jame integruoti visi gamtos ir žmogaus sukurti elementai), išskirtine šių saugomų teritorijų verte. Albumą sudaro daugiau kaip 100 originalių panoraminių fotografijų, kurios spausdinamos per du atverstus lapus. Buvo fotografuojama 5 nacionaliniuose, 30 regioninių parkų bei valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose.

Leidinį galima rasti Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro skaitykloje, valstybinių parkų ir rezervatų direkcijose, lankytojų centruose, bibliotekose, o leidinio elektroninį variantą - paspaudę nuorodą.

Atnaujinimo data: 2023-12-06