Ši knyga, skiriama visiems, tikintiems baltų dievų ir deivių galia. Tai archeologo, prigimtinės kultūros tyrėjo kelionė iki šiol mažai kam žinomais takais į vietas, kuriose telkiasi, yra patiriamas laikui nepavaldus Žemės šventumas. Tą liudija archeologiniai radiniai, istorijos faktai, vietos gyventojų atmintis. Nuo šiol, norisi tikėti, geriau pažinsime saugomose teritorijose esančias šventvietes – leidinyje rašoma apie 660 tokių vietų visuose Lietuvos valstybiniuose rezervatuose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose – ir pripažinsime jų reikšmę šiuolaikinei mūsų tautos kultūrai, kartais galbūt net vieno vienintelio tas vietas lankančio žmogaus būčiai.

Ilgamete tyrimų patirtimi paremta knyga yra originalus ir šiandien pats naujausias pasakojimas apie Lietuvoje esančias baltų ir senovės lietuvių šventvietes. Skaitytojas čia ras ne tik faktų, bet ir vaizduotę žadinančių aprašymų, o mėginant paaiškinti šventviečių paskirtį, suprasti, kaip jos buvo naudojamos ir kokią turėjo mitologinę reikšmę, – naujų interpretacijų.

Leidinį galima rasti Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro skaitykloje, valstybinių parkų ir rezervatų direkcijose, lankytojų centruose, bibliotekose, o leidinio elektroninį variantą - paspaudę nuorodą.

Atnaujinimo data: 2023-12-06