GAMTOS MOKYKLOS SAUGOMOSE TERITORIJOSE
Žaliąsias pamokas gamtoje nacionalinių ir regioninių parkų direkcijų specialistai jau veda senokai, tačiau pačių pastatų, pritaikytų gamtos mokykloms, idėja – naujas dalykas Lietuvoje.
Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, kitose Vakarų Europos šalyse. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
Steigiant gamtos mokyklas saugomose teritorijose, buvo siekiama, kad Lietuvos gyventojai suprastų, kas yra laukinė gamta, suvoktų gamtinį kraštovaizdį, jame vykstančius procesus, kraštovaizdžio komponentų tarpusavio sąveiką, pažintų gamtos vertybes, suprastų, kam reikia jas saugoti.
Šiuo metu saugomose teritorijose yra 9 gamtos mokyklos: Aukštaitijos, Dzūkijos ir Kuršių nerijos nacionaliniuose parkuose, taip pat Sirvėtos, Kauno marių, Kurtuvėnų, Varnių ir Žagarės regioniniuose parkuose, taip pat Žuvinto biosferos rezervate.
Gamtos mokyklose mokytojai su mokinių grupėmis gali užsisakyti žaliąsias edukacines programas. Saugomų teritorijų specialistai moko elgtis gamtoje atsakingai, padeda formuoti palankų visuomenės požiūrį į saugomas teritorijas ir gamtosaugos svarbą. Gamtos mokyklų tikslas - kad kuo daugiau žmonių įgytų žinių apie gamtosaugą, suvoktų ekosistemų procesus ir suprastų, KĄ ir KODĖL SAUGOME.
Žuvinto biosferos rezervato Gamtos mokykla
Aukštaitijos nacionalinio parko Gamtos mokykla
Dzūkijos nacionalinio parko Gamtos mokykla
Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla
Kauno marių regioninio parko Gamtos mokykla
Kurtuvėnų regioninio parko Gamtos mokykla
Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykla
Varnių regioninio parko Gamtos mokykla
Žagarės regioninio parko Gamtos mokykla