ŽYGYJE SUŽINOSITE KURŠIŲ NERIJOS SENGIRĖS PASLAPTIS

Data

2023 02 09

Įvertinimas
0
Juodkrantes sengire.jpg

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia į pėsčiųjų žygį Juodkrantės miške „Sengirės paslaptys“, kuris vyks vasario 12 d. (sekmadienį) 13 val. Prieš gerą šimtmetį gydytojai savo pacientams išrašydavo pasivaikščiojimus Juodkrantės miške… Jo magiška gydomoji galia jaučiama iki šiol. 

Keliaudami sengire apaugusiomis senosiomis parabolinėmis kopomis, grožėsitės garbingo amžiaus sulaukusiais medžiais, netikėtai atsiveriančiomis Juodkrantės panoramomis ir senųjų vokiečių kraštovaizdžio architektų sukurtomis promenadomis. Čia taip pat gausu Mažajai Lietuvai svarbių istorinių vietų. Mistika alsuojančios gilios daubos švenčių metu sutraukdavo minias lietuvininkų iš kito marių kranto. 

Parabolinės kopos - geologinis paminklas, jos tęsiasi ties dabartiniu Raganų kalnu. Parabolinių kopų ragai įvairiai išsišakodami dreikiasi iš vakarų į rytus. Kopų viršūnės yra 30-45 m aukščio. Praslinkus dešimtmečiams, Kuršių nerijos parabolinės kopos apaugo mišku. Ties Juodkrante išliko nedideli sengirių plotai.

Tad sekmadienį kviečiame pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu pajūrio oru.

Susitikimo vieta: prie Juodkrantės bažnyčios. Žygio trukmė: 3-4 val., atstumas: 10-12 km. 

Kaip atvykti? 12:10 autobusu iš Senosios perkėlos (iš Klaipėdos reiktų keltis 12:00 keltu) arba 12:00 autobusu iš Nidos.

Kaip pasiruošti? Žygis nepasirodys per lengvas ir patyrusiems žygeiviams – laukia daug pakilimų ir nusileidimų. Svarbu dėvėti patogią avalynę ir oro sąlygas atitinkančius rūbus. Su savimi turėkite geriamo vandens, termosą karšto gėrimo, užkandžių.

Registracija nebūtina, žygis vyks bet kokiomis oro sąlygomis. Daugiau informacijos tel.: 8 683 86005
Žygio kaina 6 eur/asm., taip pat renginio metu bus galima paremti Kuršių nerijos nacionalinį parką, įsigyjant lankytojo bilietus.

Parengta pagal Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informaciją