ŽYGIS, SKIRTAS PASAULINEI PELKIŲ DIENAI

Data

2022 01 21

Įvertinimas
0
PELKIŲ DIENAI SKIRTAS ŽYGIS.png

Artėjant pasaulinei pelkių dienai, Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras drauge su Neries regioninio parko direkcija sausio 29 d. (šeštadienį) 12 val. organizuoja pažintinį žygį po Šilėnų pelkę „Šilėnų pelkės iššūkiai klimato kaitos kontekste“. Renginio tikslas atkreipti dėmesį į pelkių reikšmę klimato kaitos kontekste bei supažindinti su Šilėnų pelkės ypatybėmis.

Kol pelkės yra gyvybingos, tol jos veikia kaip kempinės kaupdamos kritulių ir sniego tirpsmo vandenį, valydamos orą, užtikrindamos specifinių, dažniausiai retų augalų, gyvūnų ar vabzdžių prieglobstį bei įvairovę. Tačiau veikiamos sausringo klimato arba žmogaus atliekamų sausinimo darbų, jos praranda savo teigiamas savybes ir pradeda veikti kaip tiksinti bomba – į atmosferą išskirdamos didžiulius kiekius šiltnamio efektą skatinančių dujų (ypač CO2). 

Daugiau apie pelkių svarbą mūsų ekosistemoje 3-4 km žygio metu papasakos parko ekologas Tadas. Jis taip pat atkreips dėmesį į Šilėnų pelkėje vyraujančią augaliją, kuri garsėja kaip augančių lietuviškų orchidėjų žemė, kadangi joje auga net 4 skirtingų rūšių retos lietuviškosios orchidėjos (dėmėtoji, raudonoji, plačialapė bei ypatingai reta – gelsvoji gegūnė). Dalyviai išgirs apie gyvūnijos gyvensenos principus kaip, pavyzdžiui, čia savo guolius ypatingai mėgstančius sukti šernus. 

Žygio pabaigoje dalyvių lauks smagi viktorina apie pelkes.

Visi susidomėję organizuojamu žygiu kviečiami atsižvelgiant į oro sąlygas pasirūpinti patogia apranga bei tolimam ėjimui pritaikyta avalyne.

Lauksime Jūsų Naujojo Šilėnų pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Čekonės upelio (koordinatės: 54.728182, 25.065641).

REGISTRACIJA PRIVALOMA (ribotas dalyvių skaičius)

RENGINYS NEMOKAMAS!

SAUgoma ir TAU!