ŽUVINTE APSILANKĖ PREZIDENTAS GITANAS NAUSĖDA

Data

2020 11 28

Įvertinimas
0
Prezidentas Gitanas Nausėda aplankė Žuvinto biosferos rezervatą/R. Dačkaus/ Prezidentūros nuotrauka
Prezidentas Gitanas Nausėda aplankė Žuvinto biosferos rezervatą/R. Dačkaus/ Prezidentūros nuotrauka

Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, lapkričio 27 d. (penktadienį) apsilankęs Žuvinto biosferos rezervate, pabrėžė, kad šios unikalios Lietuvos vietovės išsaugojimas bus pirmas rimtas darbas būsimam aplinkos ministrui.

Pasak prezidento, didelį susirūpinimą kelia ankstesnės Aplinkos ministerijos vadovybės sprendimas keisti Žuvinto biosferos rezervato nuostatus, išplečiant galimybes saugomoje teritorijoje užsiimti žvejyba.

„Tokios teritorijos kaip Žuvintas yra visų mūsų didžiausias turtas, todėl privalome jas apsaugoti. Keisti saugomų teritorijų režimą rimtai neįvertinus poveikio ekosistemoms – neatsakinga ir žalinga“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad būsimam aplinkos ministrui teks uždavinys grįžti prie Žuvinto biosferos rezervato apsaugos klausimo ir pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis žvejybos galimybes Žuvinte, taip pat aiškiai reglamentuotos nuostatos dėl medžioklės draudimo saugomose teritorijose.

Šalies vadovas vizito Žuvinte metu išsamiai susipažino su didžiausiais vienintelio Lietuvoje biosferos rezervato gamtos turtais, šiai saugomai teritorijai kylančiais iššūkiais ir dabartinio teisinio reguliavimo spragomis.

„Netoliese, šlapiose Žuvinto pievose, vasarą peri vienas rečiausių Europos paukščių. Mažai kas yra savo akimis matęs meldinę nendrinukę, tačiau turbūt visi norėtume, kad ji išsaugotų savo namus Lietuvoje.

Todėl man sunkiai suprantami ankstesnės Aplinkos ministerijos vadovybės sprendimai, įnešę teisinės sumaišties ir sukėlę pavojų unikaliai Žuvinto rezervato gamtai. Vienas pirmųjų naujam aplinkos ministrui teksiančių darbų bus užtikrinti tinkamą Žuvinto apsaugą. Į tokias nepaliestos gamtos šventoves turime keliauti apsiginklavę fotoaparatais, o ne meškerėmis ir šautuvais!

Per mano šiandieninį susitikimą su Alytaus regiono merais, prie kurio buvo prisijungęs už aplinkosaugą atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, nuotoliniu būdu sutarėme, kad būtina siekti žaliosios transformacijos ir aktyviai įgyvendinti Europos Sąjungos žaliąjį kursą.

Norėčiau, kad Lietuva aplinkosaugos ir klimato kaitos tikslų srityje taptų pavyzdžiu kitoms ES valstybėms narėms. Tam reikalingas ne tik valdžios institucijų, bet ir visos visuomenės įsitraukimas. Kartu galime sukurti žalią ir klestinčią Lietuvą, kurioje užtektų vietos nykstančioms rūšims!“ – penktadienį, savo facebook‘o paskyroje rašė prezidentas.

Parengta remiantis LRT straipsniu bei prezidento G. Nausėdos žinute visuomenei