ŽEMAITIJOS NACIONALINIS PARKAS RUOŠIASI UŽGAVĖNĖMS

Data

2023 02 10

Įvertinimas
0
Ozgavienes_ZNPD.png

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija šiais metais daug renginių skiria Užgavėnių temai – organizuoja „Puikiausios Morės” konkursą, Užgavėnių kaukių gaminimo seminarą ir vasario 21 dieną visus kviečia atvykti į Platelius dalyvauti Ožgavienių šventėje. 

Užgavėnės – ypatinga metų diena Žemaitijoje. Žemaičių Užgavėnės neįsivaizduojamos be persirengėlių ir jų keliamo šurmulio. Platelių apylinkėse persirengėlių kompanijos buvo populiarios nuo senovės. 

Senais laikais Užgavėnės Žemaitijoje vyko ne vieną dieną. Pagrindiniai Užgavėnių veikėjai: gervė, ožys, meška, kanapinis su lašininiu, giltinė, vestuvininkai, kareiviai ir kiti. Persirengėlių kompanijas lydėdavo muzikantai. Visi veždavo Morę, kurią vakare sudegindavo. Užgavėnės simbolizuoja atsisveikinimą su žiema ir pavasario laukimą. 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vasario 18 d. 11 val. Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre kviečia dalyvauti seminare, kurio metu bus drožiamos Užgavėnių kaukės iš medžio, taip pat mezgamos iš siūlų. Seminaro organizatoriai mokins, kaip aprengti Morę.

Vasario 20 d. 15 val. Platelių dvaro svirne įvyks Adolfo Viluckio Užgavėnių kaukių paroda. Daugiau informacijos - čia 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija organizuoja „Puikiausios Morės” konkursą 

O vasario 21 d. visų laukia Plateliuose didžiojoje Ožgavienių šventėje