VIŠTYČIO REGIONINIO PARKO RENGINIAI, SKIRTI 30-MEČIUI

Data

2022 04 27

Įvertinimas
0
Vistycio zygis.jpg

Vištyčio regioninio parko direkcija kviečia leistis į jėgų reikalaujantį, bet įspūdžiais atperkantį žygių ciklą, kurį sudarys 4 pėsčiųjų žygiai. Žygiai, skirti paminėti regioninių parkų 30-metį, vyks nuo balandžio 30 d. iki rugsėjo 24 d. 

Kiekvienas žygis bus skirtingas savo maršrutu, vieta, lankomais objektais, o atstumai sieks 10-12 km. Svarbiausias tikslas – nužygiuoti 30 kilometrų.
Žygeiviai turės rinkti antspaudus 30-mečio žygeivio pase. Visų žygeivių laukia proginiai medaliai. 

Pirmasis pėsčiųjų žygis planuojamas balandžio 30 d. Grybingirio gamtiniame rezervate. Tai vienintelė vieta šalyje, kur plyti daugiau nei 70 metų žmogaus neliestos skroblynų buveinės. Unikalus Grybingirio miškas yra pačiame Lietuvos – Lenkijos pasienyje, kuriame lankymasis be direkcijos darbuotojų griežtai draudžiamas.

Žygiuodami vingiuotu ir kalvotu maršrutu bei gūdžiu ir sunkiai praeinamu Grybingirio mišku žygeiviai pasieks vienas iš aukščiausių Lietuvoje ir pačias aukščiausias Vištyčio regioniniame parke Dunojaus ir Stankūnų kalvas, pamatys aukščiausiai virš jūros lygio Lietuvoje telkšantį Dunajevo ežerą, didžiausią parko Paširvinčio pelkę, keliaus pro užpelkėjusį Misiškių ežerėlį. Maršruto ilgis apie 12 km, trukmė apie 3-4 val. 

Dėl didelio teritorijos jautrumo (Grybingirio gamtinis rezervatas) dalyvių skaičius ribotas. Būtina iš anksto užsiregistruoti į kiekvieną žygį. Daugiau informacijos - https://vistytis.lt/dalyvauk-zygiuose-ir-tapk-30-mecio-zygeiviu/

Jaunesni kaip 14 metų asmenys gali keliauti tik su juos lydinčiais suaugusiais. Su savimi turėkite lengvų užkandžių, vandens, o patogi avalynė ir apranga būtina. Dalyvio mokestis – 3 eurai. 

Žygio metu visiems dalyviams bus įteikti 30-mečio žygeivio pasai ir įspausti pirmieji antspaudai.