TVARKOMA PURVIŲ ATODANGOS TERITORIJA

Data

2021 11 10

Įvertinimas
0
Purvių atodanga.jpg

Ventos regioninio parko direkcija naujai pritaikė lankymui valstybės saugomą geologinį gamtos paveldo objektą – Purvių atodangą. Patogesniam objekto lankymui įrengti nauji laiptai, sutvarkyti privažiavimo kelias, baidarių išlipimo vieta, įrengtos atokvėpio vietos su infrastruktūra. 

Purvių atodanga - vienintelė Baltijos šalyse paskutinio tarpledynmečio Mickūnų 3-iojo pašiltėjimo (prieš 35 000 metų) atodanga. Atodangoje atlikta sporų ir žiedadulkių analizė parodė, kad Ventos krašte prieš paskutinįjį ledynmetį vyravo šaltas, drėgnas ir atšiaurus klimatas, ledynas iš šiaurės pusės jau buvo priartėjęs.

Kraštovaizdis buvo atviras, daugiausiai augo viksviniai augalai, bet buvo ir medžių - tundra su beržais, pušimis, beržais keružiais ir kadagiais. 
Maždaug prieš trisdešimt tūkstančių metų Purvių atodanga buvo ties upeliu, įtekančiu į milžinišką tuo metu tyvuliavusį Ventos ežerą. Atodangoje rastas ir medienos fragmentas, kurio amžius - apie 35 000 metų. 

Šiandieninės Purvių atodangos aukštis - 3,6 metro, ilgis – apie 20 metrų. 

Purvių atodangos išsaugojimo tikslas - išsaugoti Viduriniojo Nemuno glacigeninių nuogulų pjūvį, liudijantį Purvių atodangos sandarą, ledynmečio prieledyninių nuogulų susidarymą ir klimato kaitos paleogeografiją šiame regione.

Kviečiame pažinti unikalią Purvių atodangą Ventos regioniniame parke, domėtis saugomomis teritorijomis,  nedarant žalos gamtai.