TURIZMO DIENOS PROGA – ŽYGIS ŽEMAITIJOS NACIONALINIAME PARKE

Data

2023 09 27

Įvertinimas
0
Pyliu takas.jpg

Pasaulinė turizmo diena minima rugsėjo 27 dieną, Įvairiose šalyse šią savaitę rengiami žygiai, organizuojami turizmo reginiai, lankomi turistiniai maršrutai. Turizmo dienos proga Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia rugsėjo 30 d.  keliauti „Pylių“ pėsčiųjų trasa ir stebėti įvairius paukščius prie Ilgio ežero. Žygeiviai keliaus įdomiu 3 kilometrų maršrutu, kur keliavimo kryptį nurodo ant medžių nupieštos mėlynos „antys“.

Ilgio ežero „Pylių“ pėsčiųjų trasa – tai natūralus gamtos takas, besidriekiantis vaizdingomis Ilgio ir Žiedelio ežerų pakrantėmis ir priekrantės miškais.  Trasos akcentas  – Ilgio ežero paukščių stebėjimo bokštelis. Čia susipažinsite su Ilgio ežere gyvenančiais ir perinčiais paukščiais bei galėsite juos stebėti.  

Apžvalgos bokštelis - puiki vieta pamatyti ir išgirsti daugybę sparnuočių. Vasaros metu čia galima stebėti mažąjį ar didįjį dančiasnapį, jūrinį erelį, erelį žuvininką, nendrinę lingę, paprastąjį suopį, didįjį baublį, kuoduotąją antį, pilkąjį ir didįjį baltąjį garnius, ausuotąjį kragą, gulbę giesmininkę ir gulbę nebylę bei dar daug kitų paukščių. 

Ilgio botaninis – zoologinis draustinis įkurtas siekiant išsaugoti natūralumu ir biologine įvairove išsiskiriantį Ilgio ežero, paežerės pelkių ir miškų ekosistemą su Europos Bendrijos svarbos vandenų, miškų ir pelkių buveinėmis ir joms būdingomis augalų, grybų ir gyvūnų rūšimis, saugomų augalų ir gyvūnų bendrijomis. 

Trasa sudaryta iš dviejų dalių – mažosios ir ilgosios. Mažoji trasa – žiedinio tipo, ilgis apie 1,5 km. Ilgoji trasa tęsiasi apie 3 km. 

Renginio pradžia – rugsėjo 30 d., 10 val., pabaiga – apie 13 val.

Susitikimo vieta: koordinatės: 56.010321, 21.834260 (WGS), kelio Pauošniai – Plateliai 6,4 km, prie ženklo .

Būtina registracija

Renginio metu kviečiama įsigyti lankytojo bilietą.

Būkite pasiruošę kelionei gamtoje (tinkama apranga, avalynė), su savimi pasiimkite lengvų užkandžių ir vandens, kas turite – žiūronus stebėti paukščiams, taip pat gerą nuotaiką.

Parengta Pagal Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informaciją