TRANSLIACIJA IŠ SENOVINĖS BITININKYSTĖS MUZIEJAUS

Data

2021 09 14

Įvertinimas
0
Bitininkystės muziejus.jpg

Kas dar nesate buvę Aukštaitijos nacionalinio parko Senovinės bitininkystės muziejuje, turite galimybę rugsėjo 14 d. apsilankyti virtualiai. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos „Facebook" paskyroje 18 val. bus vykdoma transliacija iš unikalios ekspozicijos apie bites ir bitininkystę. 

Stripeikiai – seniausias Aukštaitijos nacionalinio parko kaimas. Praslinkęs paskutinis ledynmetis Stripeikiuose paliko unikalų atspaudą – nepaprastai raižytą reljefą. Kalnai, kalneliai gausiai pabarstyti akmenimis, žemumose telkšantys ežerai, griovomis srūvantys upeliai – visa tai ledynų dovanos šiam kraštui. Regis davė ir dar drėbtelėjo, bet pamiršo motulė gamta derlingos žemės nors lopinėlį pridėti. Aplinkui vien smėliai ir žvyras, retas kuris čia galėjo pramisti iš žemdirbystės. Todėl daugelis čionykščių vertėsi medžiokle, žvejyba, įvairiais amatais, na ir, žinoma, bitininkyste.

Senovinės bitininkystės muziejus – visoje Lietuvoje žinomas, duris atvėręs dar 1984 m. Šis Aukštaitijos nacionalinio parko muziejus – labai populiarus, per metus muziejų aplanko daugiau kaip 20 tūkst. lankytojų. 

Pažintinio turizmo, švietimo požiūriu šis nacionalinio parko objektas atlieka labai svarbų vaidmenį – čia lankytojai supažindinami su bitininkyste, jos raida Lietuvoje, jos savitumais, su bičių gyvenimu, jų vieta ekosistemoje, bičių ekologija. Muziejus labai svarbus propaguojant bitininkystę, kaip tradicinį amatą, ekologinės bitininkystės principus. Čia kasmet rugpjūčio 15 d. vyksta medkopio pabaigos šventė.

Kviečiame ir jus į  nuotolinį susitikimą Senoviniame bitininkystės muziejuje su jo direktore Danute Indrašiene, kuri papasakos apie bitininkavimo istoriją ir bičių gyvenimo ypatumus, kurių tikrai yra apstu ir esame tikri, kad sužinosite daug naujo ir negirdėto!

Kada? Rugsėjo 14 d., antradienį, 18:00.
Kur? LIVE transliacija @Valstybės saugomų teritorijų tarnyba Facebook paskyroje.

Susitikime, sužinokime, pažinkime ir pabūkime dar arčiau gamtos!