TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA IŠ MEDŽIŲ LAJŲ TAKO

Data

2021 08 02

Įvertinimas
0
Medžių lajų renginys.jpg

Anykščių regioninis parkas – garsus objektais, kurie saugomi jame ir kurį tikrai žinome kiekvienas. Šis regioninks parkas neįsivaizduojamas be poeto Antano Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio su Puntuko akmeniu. 

Gamta Anykščių regioniniame parke stebina grožiu ir unikalumu. Kraštovaizdžio įvairovę sukuria Šventosios upės slėnis su senvagėmis, Kurklių erozinis cirkas, Anykštos ir Virintos senslėniai. Didelė kraštovaizdžio įvairovė sudaro sąlygas įvairiausiems augalams ir gyvūnams tarpti. Regioninis parkas garsėja plačialapių ir mišriaisiais miškais. Anykščių šilelyje prieglobstį rado Lietuvoje itin reta rūšis – miškinė plikaplaiskė. Jos populiacija bene gausiausia ir gyvybingiausia šalyje.

Anykščių šilelis regioniniams parke – palyginti nedidelis miškas, bet jis yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas, 1858–1859 metais parašęs poemą „Anykščių šilelis“. Anykščių šilelyje yra garsusis taip pamėgtas lankyti lietuvių Medžių lajų takas, kuris yra pirmasis takas Baltijos valstybėse, , kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje. 
Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 m. Čia ir galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus – pastebėti atsiskleidžiantį Anykščių regioninio parko grožį. 

Kviečiame ir jus geriau susipažinti su Anykščių regioninio parko išskirtinumu, jame saugomais objektais, nuostabia gamta ir daugiau sužinoti apie patį Medžių lajų taką! O ar žinote, po kokiu medžiu stovint gerėja nuotaika? Kodėl ąžuolo gilės šarvuotos? Kaip pušis ištveria vandens stygių? Iš kokio medžio gaminami degtukai ir kodėl? Kokia žolė gydo 99 ligas? Kodėl beveik pusmetį Puntukas buvo paslėptas po daržine? Visa tai ir dar daugiau jums atskleis Anykščių regioninio parko gidė, o šioje nuotolinėje kelionėje jus lydės televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius. 

Kada? Rugpjūčio 4d. (trečiadienį), 12:00

Kur?  LIVE transliacijos metu @nacionalinislankytojucentras, @Valstybinesaugomuteritorijutarnyba ir @saugomairtau Facebook puslapiuose. 

Susitikime šioje virtualioje kelionėje,  pažinkime nuostabią Lietuvos gamtą ir iš tiesų išskirtinę jos vertę!