TALKOS KAUNO MARIŲ REGIONINIAME PARKE

Data

2021 09 16

Įvertinimas
0
talka.png

Kauno marių regioninio parko direkcija sulaukė savanoriškos iniciatyvos švarinti saugomą teritoriją - įvyko net dvi talkos. Talkininkai iš žvejų klubo ir informacinių technologijų įmonės tvarkė Kauno marių pakrantes ir miškus. 

Riterišką pagalbą Kauno marių regioninio parko gamtai pasisiūlė UAB „Dassault Systemes“ darbuotojų kolektyvas. Vienos seniausių Kaune IT įmonės komanda pražygiavo pakrante nuo Grabučiškių poilsiavietės iki Karčiupio žiočių, pakeliui rinkdama daugiausia žvejų paliktas šiukšles. Prie Karčiupio įlankos vietoj fosilijų pakrantėje atsidengė „bambaliai“, kuriuos čia suneša bangos, bet netinkamoje vietoje palieka, žinoma, – žmonės.

Daugelis butelių jau užnešti dumblo sluoksniu, tad tampa sudėtinga juos pasiekti ir išrinkti. Visgi, akcijos dalyviams pavyko surinkti ir išgabenti nemažai šiukšlių, tarp kurių buvo ir lovos čiužinių, senų tinklų liekanų.

Kadangi nemažą „indėlį“ pakrantėse palieka žvejai, atsakingi žvejų klubai bando taisyti žvejų įvaizdį. Šeštadienį šiukšlių maišus vietoj meškerių į rankas čiupo patyrę ir aplinkai draugiški meškeriotojai „Ažūklės klubas“, kurie į tvarkymo akciją renkasi jau ne pirmą kartą.

Talkininkai tvarkė pakrantės ruožą nuo Pakalniškių piliakalnio iki Girionių poilsiavietės. Ši pakrantės pusė itin mėgstama žvejų vieta, tačiau kaip pastebėjo akcijos dalyviai, pakrantės krūmynuose palikti jauko pakeliai, masalų dėžutės ir nedepozitinės taros radiniai rodo, kad dar ne visi žvejai suvokia aplinkos tausojimo svarbą.

Kauno marių regioninio parko direkcija viliasi, kad principas „išsinešk, ką atsinešei“ vieną dieną taps tokiu savaime suprantamu, kad nebereikės apie jį priminti ir talkas reikės organizuoti jau ne paliktoms šiukšlėms rinkti, o patogesnei infrastruktūrai įrengti ir tvarkyti. 

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija