ŠVIESOS DIENA PRIE MEDŽIŲ LAJŲ TAKO

Data

2021 12 09

Įvertinimas
0
Šviesos_diena. J. Uzdraitės nuotrauka.
Šviesos_diena. J. Uzdraitės nuotrauka.

Anykščių regioninio parko direkcija kviečia gruodžio 11 d. (šeštadienį) atvykti į Medžių lajų taką. Čia nuo 17 val. vyks Šviesos arba Liucijos dienos  renginys. Kviečiama atvykti su savo pasigamintu žibintu ir jaukiomis švieselėmis nušviesti Anykščių šilelį. 

Iš anksto pasigaminti žibintą galima ir Anykščių menų inkubatoriuje - menų studijoje, kur tą pačią dieną 13 val. vyks Kalėdinio žibinto gamybos dirbtuvės su menininke Lina Timukaite ir kitų įdomių veiklų bei Kalėdinė  mugė. Daugiau informacijos čia 

18 val. prie Medžių lajų tako Jūsų lauks įspūdingas UGNIES ŠOU ,,Viduramžių pasiuntiniai" pasirodymas ir liepsnojanti skulptūra.  

Visą renginio dieną – lankytojo bilietas 1 eur.

Šventos Liucijos diena yra šviesos sugrįžimo šventė. Pagrindinė šios šventės kaltininkė – mergelė Liucija – yra šviesos simbolis: jos vardas „lux“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia šviesą.

Paprastai Šv. Liucijos (arba Šviesos) diena minima gruodžio 13 dieną.  Pagal senąjį kalendorių tai buvo ilgiausia metų naktis. Šią dieną pradedamas švęsti šviesos sugrįžimas: rengiamos procesijos, miestai renka ir karūnuoja savąsias Liucijas. Ši tradicija ypač populiari Skandinavijos šalyse.