STUDENTĖS VALSTYBINĖJE SAUGOMŲ TERITORIJŲ TARNYBOJE ĮGAVO PATIRTIES

Data

2023 03 15

Įvertinimas
0
Praktikantes KAS.jpeg

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Kraštovaizdžio apsaugos skyriuje atliko praktiką dvi Vilniaus universiteto Geografijos bakalauro studijų programos IV kurso studentės. Praktikantės ne tik įgavo gerosios patirties, stebėdamos kraštovaizdžio specialistų darbą, bet ir pačios atliko daug įvairių užduočių, darniai įsiliedamos į kolektyvą. 

Studentės susistemino vykdytų gamtos paveldo objektų tyrimų duomenis pagal Saugomų teritorijų valstybės kadastrui keliamus duomenų struktūros reikalavimus. Jos sukūrė informacinę platformą bei žemėlapį, norintiems susipažinti su botaniniais gamtos paveldo objektais. Su šia informacine platforma galima susipažinti čia .  

Praktikantės nagrinėjo valstybinių parkų 2022 m. kraštovaizdžio monitoringo ataskaitas, atliko duomenų analizę ir pateikė rekomendacijas kraštovaizdžio monitoringo kokybei gerinti.

Abi praktikantės – Evelinos. Jos parengė trumpus atsiliepimus apie praktiką.

Vilniaus universiteto Geografijos bakalauro studijų programos IV kurso studentei Evelinai Z. labai patiko profesinė praktika Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje. Čia ji suprato, koks darbas yra valstybinėje institucijoje, kiek sunkių procesų, susijusių su saugomomis teritorijomis, yra įgyvendinama. Tarnybos skirtos užduotys studentei leido daugiau sužinoti apie gamtos paveldo objektus, koks yra jų skelbimo procesas, kaip jie yra tvarkomi. Praktikantei Tarnyboje teko dirbti su geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS), kurios puikiai pritaikomos saugomų teritorijų srityje. Evelina Z. ypač džiaugėsi draugišku kolektyvu, kuris skatino ir motyvavo pasitikėti savimi bei siekti profesinio tobulėjimo. Pasak praktikantės, ši praktika padės drąsiau jaustis ateityje dirbant su GIS programomis ir lengviau išspręsti visus baigiamojo bakalaurinio darbo uždavinius.

Vilniaus universiteto Geografijos bakalauro studijų programos IV kurso studentei Evelinai S. profesinė praktika VSTT Kraštovaizdžio apsaugos skyriuje suteikė galimybę susipažinti su nauja aplinka, pažinti šio skyriaus veiklos ypatumus bei iššūkius. Praktika studentei pagilinti žinias kraštovaizdžio srityje, ugdė gebėjimą suprasti saugomų teritorijų kraštovaizdžio kaitos procesus lemiančias priežastis. Pasak Evelinos S., įgytos žinios pravers ne tik rengiant baigiamąjį bakalauro darbą, bet ir renkantis tolimesnį profesinį kelią. 
Būsimos bakalaurės praktika Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje liko patenkintos ir nuoširdžiai rekomenduoja kitiems studentams domėtis saugomomis teritorijomis bei atlikti praktiką VSTT ar saugomų teritorijų direkcijose.