SLAUNIEJI MEDELIAI – UNIKALI PARODA

Data

2023 01 27

Įvertinimas
0
Parodos plakatas_mazas.jpg

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre sausio 31 d. 17 val. atidaroma žinomos menininkės Jūratės Kazakevičiūtės paroda „Slaunieji medeliai”, kurioje keliama idėja apie gamtos vientisumą, augalų ir žmonių bendrumą. 

Jau du dešimtmečius menininkė kuria tekstilinius objektus-skulptūras naudodama minkštosios skulptūros technologiją. Tekstilininkė save mato kaip mažą visatos dalelę, ieško panašumo ir savo atspindžio augaluose, kraštovaizdyje, pirmapradėje gamtoje. 

Parodoje menininkė pristato naujausias tekstilines skulptūras iš ciklo „Pojūčių medžiai“ (2021–2022) ir skulptūras papildančius kaleidoskopinius miško atspaudus ant audinio, kurie lyg gyvybe šnibždančios miško paklotės sujungiančios „Pojūčių medžius“ ir kitas skulptūras į vieną visumą. 

„Skulptūros kinta lyg gyvosios būtybės, kaip žmonės, augalai, kaip ir visa kūrinija, o minkštosios skulptūros technologija, leidžia juos perkurti ir keisti kūrinių skleidžiamą nuotaiką”,- teigia autorė.

Vaikščiodama miško takais menininkė nepaliauja žavėtis gamtos kitimu skirtingais metų laikais. Širdžiai apsalus nuo gamtos grožio įspūdį užfiksuoja telefonu. Šalia skulptūrų parodoje eksponuojami skaitmeniniai atspaudai sukurti iš tokių nuotraukų. 

Kiekviename darbe yra viena pasikartojanti nuotrauka, kuri kaip viena detalė atsispindinti kaleidoskopo veidrodžiuose: taip kaip augalo žiedas, sukasi ratu sukurdamas ritmą ir harmoniją, taip sudėliotas vaizdas tampa raportu audinyje, kuris galėtų plėstis ir tęstis iki begalybės, kaip sutartinės posmas.

Jūratė Kazakevičiūtė gimė Druskininkuose, ten pat gyvena ir dirba. 2000 m. baigė tekstilės specialybę Vilniaus Dailės Akademijoje. 2002 m. įgijo menų magistro laipsnį. 

Menininkės objektai, minkštosios skulptūros ir instaliacijos pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: „Nord ART“ KIC, Budelsdorfe, Vokietijoje ir tarptautinėje Kauno bienalėje „Gyvas požiūris“; „Miniartextilcomo“ Como ir Venecijoje, Italijoje bei 3-ioje Europos tekstilės ir taikomojo meno trienalėje „Tradicijos ir Inovacijos“ Rygos dekoratyviojo meno ir dizaino muziejuje; „Miniartextil à Montrouge” Paryžiuje, Prancūzijoje.