SAUGOMŲ TERITORIJŲ PLANAVIMO DOKUMENTŲ RENGIMO PATIRTYS UŽSIENIO ŠALYSE

Data

2021 10 27

Įvertinimas
0
DJI_0005.JPG

Kviečiame dalyvauti nuotoliniame seminare lapkričio 9 (antradienį) 10 val. „Saugomų teritorijų planavimo dokumentų rengimo patirtys užsienio šalyse“. Savo patirtimi apie saugomų teritorijų planavimą dalinsis Latvijos, Estijos, Škotijos, Anglijos, Vokietijos ekspertai, ilgus metus dirbantys saugomose teritorijose, gamtos apsaugos valdymo planavime.

Pranešimai bus skaitomi anglų kalba, bet dalyviai turės galimybę įsijungti sinchroninį vertimą į lietuvių kalbą. 

Kviečiame registruotis - https://forms.office.com/r/ZHqduaGnFu

Programą rasite čia. Programa dar gali nežymiai keistis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, įgyvendina projektą Nr. 05.5.1-APVA-V-018-01-0016 „Saugomų teritorijų planavimo dokumentų ir metodologinės medžiagos (vertybių būklės vertinimui ir kraštovaizdžio analizei) parengimas (II), kuriuo siekiama sudaryti prielaidas saugomų teritorijų kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei, gamtos ir kultūros vertybėms išsaugoti. Minėto projekto metu ne tik rengiami saugomų teritorijų specialieji teritorijų planavimo dokumentai, bet kartu dėmesys skiriamas žmogiškųjų gebėjimų bei žinių tobulinimui, kurios padės užtikrinti Projekto tikslų pasiekimą bei paskesnį rezultatų tvarumą ir sklaidą. Viena iš projekto veiklų yra seminarų-mokymų ciklas „Saugomų teritorijų planavimas. Patirtis ir ateities iššūkiai“.

Šiuo metu planuojami 3 nuotoliniai seminarai – mokymai:
•    2021-11-09 (antradienį) 10 val. „Saugomų teritorijų planavimo dokumentų rengimo patirtys užsienio šalyse“ (nuotolinis seminaras su atvira registracija). Savo patirtimi apie saugomų teritorijų planavimą dalinsis Latvijos, Estijos, Škotijos, Anglijos, Vokietijos ekspertai ilgus metus dirbantys saugomose teritorijose arba įstaigose, koordinuojančiose gamtos apsaugą.  Pranešimai bus skaitomi anglų kalba, bet dalyviai turės galimybę įsijungti sinchroninį vertimą į lietuvių kalbą. 
•    (data derinama) „Planavimo dokumentų ir teisės aktų, reglamentuojančių veiklą Lietuvos saugomose teritorijose aiškinimas ir taikymas praktikoje“. (Nuotolinis seminaras su atvira registracija)
•    (data derinama) „Bendravimas ir bendradarbiavimas, rengiant teritorijų planavimo dokumentus“ (Nuotolinis seminaras su uždara registracija)

Detali informacija apie kiekvieną seminarą-mokymus su nuoroda į registraciją bei programą bus paskelbta Tarnybos internetinėje svetainėje www.vstt.lrv.lt 

Seminarų-mokymų metu bus apžvelgiama saugomų teritorijų patirtis užsienio šalyse ir Lietuvoje, pristatyti teisės aktai, reglamentuojantys saugomų teritorijų planavimą, taip pat apžvelgtas saugomų teritorijų planavimo dokumentų įgyvendinimas.

Seminarai-mokymai skirti visiems, kurie domisi saugomomis teritorijomis. Saugomų teritorijų planavimo dokumentai rengiami daugiau nei 25 metus, per kuriuos sukaupta pakankamai didelė patirtis, kuomet jau galima išskirti teigiamus ir neigiamus saugomų teritorijų planavimo proceso bruožus, teikti naujas idėjas planavimo proceso optimizavimui. Tačiau vis dar susiduriama su iššūkiais, derinant įvairių šalių interesus, kartais taip pat pritrūksta ir specialistų kompetencijos. 

Tikimės, kad išgirstos žinios seminarų-mokymų metu padės sustiprinti saugomų teritorijų planavime dalyvaujančių specialistų gebėjimus, rengiant ir dalyvaujant planavimo dokumentų rengimo procese, vėliau įgyvendinant planavimo dokumentų sprendinius, o taip pat bus kalbama apie saugomų teritorijų sistemą bei jos planavimą ir tai sužinos didesnė visuomenės dalis. 

Jeigu turite pasiūlymų ar reikia daugiau informacijos, kreipkitės: Agnė Jasinavičiūtė (Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vedėja). Mob. tel.: +370 659 63295, el.p. agne.jasinaviciute@vstt.lt