SAUGOMŲ TERITORIJŲ PAUKŠTĖS – GERIAUSIEMS ŪKININKAMS

Data

2021 12 10

Įvertinimas
0
ST paukste.JPG

Dvi Saugomų teritorijų paukštės iškeliavo geriausiems ūkininkams, kurie ekologiškai ūkininkauja saugomose teritorijose. Jas įteikė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis šiandien vykusioje „Gero ūkininko čempionato” apdovanojimų ceremonijoje. 

Viena paukštė įteikta žinomai žolininkei ir vaistininkei Jadvygai Balvočiūtei, kuri ūkininkauja Ventos regioniniame parke. Čia ji ne tik augina įvairius vaistinius augalus, surenka ir perdirba vaistines arbatas bei moko šio amato keliolikos žmonių komandą, bet ir iš didelės meilės gamtai puoselėja slėnyje atkurtą natūralią pievą.

Kita Saugomų teritorijų paukštė „išskrido“ į Metelių regioninį parką, į ūkininko Nerijaus Sukacko šeimos ūkį. Nerijus ir Agnė Sukackai, gyvenimo pradžiai užsidirbę emigracijoje, grįžo į tėviškę ir senelių žemėse augina limuzinų veislės galvijus ir avis. Apie 90 proc. ūkininkų laukų patenka į „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklą. Todėl jie stengiasi kištis į gamtą visiškai minimaliai ir apgalvodami kiekvieną žingsnį. Savo žemėse aptikę gyvenančias rupūžes kūmutes ir pempių perimvietę, tas teritorijas palieka laukinei gamtai.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, smagu, kad ūkininkaujantys žmonės yra jautrūs gamtai, atsižvelgia ir į aplinkosaugos reikalavimus. Nerijaus ir Agnės Sukackų ūkio pavyzdys parodo, kad gerai ūkininkauti galima ir saugomose teritorijose. 

Nacionaliniu mastu organizuotame „Gero ūkininko čempionate” vietos bendruomenės, seniūnijos ir visuomenės nariai galėjo teikti ūkininkų kandidatūras čempionatui, iš kurių ekspertų komisija, gyvai aplankiusi visus pavyzdinius ūkius, išrinko penkis „Gero ūkininko čempionato” ambasadorius. „Gero ūkininko čempionatą“ organizavo LIFE integruotojo projekto „Naturalit” partneriai.