SAUGOMAS TERITORIJAS ŽYMĖS NAUJI KELIO ŽENKLAI

Data

2022 05 02

Įvertinimas
0
Kelio zenklas.jpg

Pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ planuojama įrengti 4578 kelio ženklus valstybiniuose parkuose, draustiniuose, ženklinti rezervatus valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose. Ženklinimo darbai jau įsibėgėja ir važiuojant keliais galima pastebėti gražius spalvotus kelio ženklus, žyminčius saugomas teritorijas.

Bus ne tik statomi nauji kelio ženklai, bet ir atnaujinami jau esami. Kur dar nebuvo pažymėtos saugomų teritorijų ribos, gamtos paveldo objektai, nepažymėti saugomose teritorijose esami lankomi objektai, šiuo projektu stengiamasi užpildyti esamas ženklinimo spragas. Svarbu užtikrinti informacijos apie saugomas teritorijas pateikimą vietinės reikšmės keliuose.

Naujų kelio ženklų koloritas – rudos spalvos (anksčiau buvo mėlynos). Rudame fone puikiai išryškėja nacionalinių ir regioninių parkų, draustinių ir rezervatų spalvoti logotipai. 

Kadangi ženklinimas vyksta visoje Lietuvoje, tai kelių ženklų statymas vyksta keliais etapais, apimant Pietų, Rytų, Vakarų, Vidurio regionų kelio ženklų projektavimą ir įrengimą saugomose teritorijose prie vietinės reikšmės kelių. 

Pirmieji kelio ženklai jau džiugina Anykščių, Asvejos, Sartų ir Gražutės regioninių parkų lankytojus.