PASIKEITĖ SAUGOMŲ TERITORIJŲ DIREKCIJŲ TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ĮKAINIAI

Data

2022 01 11

Įvertinimas
0
zygio akimirka.JPG

Nuo 2022 metų sausio pradžios pasikeitė valstybinių parkų, gamtinių rezervatų direkcijų ir Žuvinto biosferos rezervato direkcijos teikiamų mokamų paslaugų įkainiai. Daugumos nacionalinių ir regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrų ekspozicijų lankymas tapo mokamu ir kainuoja 1 arba 2 eurus, keitėsi gamtinių ekskursijų bei edukacijų įkainiai. 

Nuo šiol Aukštaitijos nacionaliniame parke Senovinės bitininkystės muziejaus bilietas kainuos 5 eurus, o šeimos bilietas – 14 eurų. Už Ginučių vandens malūno ekspozicijos lankymą teks sumokėti 1,2 euro. O pažintinės ekskursijos vadovo paslauga (1 valanda) asmeniui kainuos 2 eurus ir bus dauginama iš asmenų skaičiaus. 

Dzūkijos nacionaliniame parke žygio pėsčiomis, dviračiais, valtimis, kitomis plaukiojimo priemonėmis pravedimas (1 valanda) kainuos 3 eurai lankytojui, jeigu grupė - dauginama iš lankytojų skaičiaus. Savarankiškas lankytojų centro, etnografinės sodybos ar bityno lankymas žmogui kainuos 2 eurus, tačiau bus galima įsigyti ir visos dienos bilietą (2-jų lankytojų centrų, etnografinės sodybos, bityno), kuris įkainotas 5 eurais. Jeigu Dzūkijos nacionaliniame parke norėsite užsisakyti Kulinarinio paveldo (grikinės babkos, bulvinių bandų, galkelių (kūčiukų) kepimo) edukaciją, kuri truks apie 3 valandas, asmeniui tai kainuos 8 eurus. 

Žemaitijos nacionaliniame parke žygio pėsčiomis, dviračiais, valtimis, kitomis plaukiojimo priemonėmis organizavimas ar pravedimas su žygio vadovu (direkcijos specialistu) ir su direkcijos inventoriumi - 1 valanda 6 eurai žmogui, o visa diena – 15 eurų žmogui. Aplankyti Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijas (su vienu kvitu galima aplankyti abi ekspozicijas) suaugusiems kainuos 3 eurus, o moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams – 2 eurus, šeimos bilietas – 9 eurus. Žemaitijos nacionaliniame parke dažnai organizuojamos įvairios edukacijos ir amatų mokymai. Kvepiančios bičių vaško žvakės liejimas kainuos 3 eurus, drožyba iš medžio - 5 eurus asmeniui, dauginama iš asmenų skaičiaus.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke žygio pėsčiomis, dviračiais organizavimas ar pravedimas tik su žygio vadovu (direkcijos specialistu) 1 valanda kainuos 2 eurus žmogui, o savaitgaliais ir švenčių dienomis – 2,5 euro žmogui. Visos dienos žygis – 8 eurai žmogui, o savaitgaliais, švenčių dienomis – 10 eurų žmogui, dauginama iš asmenų skaičiaus. Savarankiškas Naglių tako lankymas vasaros sezono metu suaugusiems kainuos 5 eurus, studentams – 2 eurus, o vietos gyventojams, taip pat neįgaliesiems – nemokamai. 

Žuvinto biosferos rezervate irgi naujai įkainotos edukacijų paslaugos. Gamtos pamokos, gamtosauginės mokomosios programos organizavimas, pravedimas kainuos 4 eurus asmeniui, dauginama iš asmenų skaičiaus. 

Anykščių regioniniame parke už lankytojų centro ekspozicijos lankymą mokėsite 1 eurą. Medžių lajų tako lankymas kainuos 4 eurus žmogui, o šeimos bilietas – 10 eurų. Teminių mokomųjų programų organizavimas, tokių kaip „Pažink Anykščių regioninį parką“, „Rudeninės paukščių palydos“, „Ten, kur ošia Anykščių šilelis“, „Pažintis su mažai pastebimais organizmais – kerpėmis“, „Pasivaikščiojimai drąsiausiems: Pažintis su pelke“ ir kitų programų pravedimas (1 valanda) kainuos 4 eurus asmeniui, dauginama iš asmenų skaičiaus. 

Asvejos regioniniame parke savarankiškas lankytojų centro ekspozicijos lankymas kainuos 1 eurą, o Radvilų rūmų liekanų ekspozicijos lankymas – 2 eurus žmogui. Edukacinės programos „Žalčio vingrybės“, „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai“, „Jurkiškio upelio slėnis“, „Gurakalnės pelkė“ ir kitos (1 valanda) kainuos 2 eurus asmeniui, dauginama iš asmenų skaičiaus. 

Naujame Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos įsakyme, kuriame buvo patikslinti valstybinių parkų, gamtinių rezervatų direkcijų ir Žuvinto biosferos rezervato direkcijos teikiamų mokamų paslaugų įkainiai, nustatyta, kad savarankiškas ekspozicijų lankymas vaikams iki 7 metų ir neįgaliesiems yra nemokamas. Taip pat paslaugos, prieduose pažymėtos*, moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senatvės pensininkams teikiamos su 50 procentų nuolaida. O paslaugos, prieduose pažymėtos**, šeimoms, įsigijusioms savanorišką šeimos metinį saugomos teritorijos lankytojo bilietą, teikiamos su 50 procentų nuolaida. Nustatyta, kad vienam mokytojui ar grupės vadovui, lydinčiam grupę iki 15 asmenų, dviem mokytojams ar grupės vadovams, lydintiems didesnę kaip 15 asmenų grupę, paslaugos teikiamos nemokamai.

Saugomų teritorijų direkcijų paslaugų įkainiai paskutinį kartą buvo keisti prieš penkerius metus, tad buvo reikalinga įkainius patikslinti, kad jie labiau atlieptų nūdienos kaštus. 

Saugomų teritorijų direkcijų teikiamų mokamų paslaugų įkainius rasite nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijų interneto svetainėse.