NE TIK PAMATYTI, BET IR IŠGIRSTI GAMTĄ

Data

2021 10 12

Įvertinimas
0
Neregiai mitologiniame take.jpg

Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje vyko įdomus projektas, kai muzikos kūrėjai, kurdami muziką, stengėsi adaptuoti gamtos garsus žmonėms su regos negalia. Gamtinėje stovykloje buvo tyrinėjamas klausymosi fenomenas iš skirtingų aspektų - fiziologinio, psichologinio, estetinio, socialinio. 

Dalyviai klausėsi gamtos garsų, grojo šalia gamtos mokyklos esančiais instrumentais, juos įrašinėjo ir dalį įrašų panaudos muzikinėse kompozicijose. Muziką iš gamtos ir aplinkos garsų kūrė ir patys neregiai, padedami kompozitorių. Stovyklos metu buvo sukurti būsimų muzikinių kompozicijų – gamtinių garsovaizdžių - eskizai.

Stovykla Sirvėtos regioniniame parke vyko pagal projektą „Regėjimo fonas”, prie kurio prisijungė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Projekto metu buvo pristatomos įvairios klausymosi technikos ir jų įtaka kūrybiniam procesui. 

Buvo gilinamasi į klausą - kaip matymą pakeičiančią juslę, šio principo pritaikymo galimybes kūryboje. Projekto metu  regos negalią turintys dalyviai bendradarbiavo su kompozitoriais ir garso menininkais, taip pat su gamtininkais.