NAUJA FACEBOOK PASKYRA – SAUGOMA IR TAU!

Data

2021 05 05

Įvertinimas
0
FB_Saugoma ir Tau_6.png

Nuo šiol informaciją apie saugomas teritorijas, nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų biologinę įvairovę bei kraštovaizdį, lankymosi galimybes rasite naujoje „Facebook“ paskyroje SAUgoma ir TAU!- https://www.facebook.com/SAUgomairTAU/

Naujoji FB paskyra susieta su neseniai startavusia interneto svetaine - https://saugoma.lt  Jau tituliniame svetainės puslapyje lankytojai kviečiami „Gerbti ir atsižvelgti - apie žemę ir vandenį, čia augančius ir gyvenančius augalus ir gyvūnus galvoti kaip apie turinčius tokias pat teises būti čia...“

Kokią informaciją bus galima rasti FB paskyroje www.facebook.com/SAUgomairTAU? Pagrindinis tikslas – suteikti daugiau žinių apie saugomas teritorijas, gamtos paminklus, retas ir saugomas rūšis. Bus mėginama paprastus gamtamokslinius dalykus paaiškinti paprastai. Svarbiausia, kad žmonės suprastų – kam reikalingos saugomos teritorijos, kas ir kodėl saugoma ateities kartoms. 

Naujoje FB paskyroje SAUgoma ir TAU! sužinosite, ką reiškia termokarstas... Termokarsto reiškinys siejamas su poledynmečiu. Traukiantis ledynui nuo jo atskilę dideli ledo luitai buvo palaidoti po įvairiomis nuogulomis, o jiems ištirpus  –  žemės paviršius įgriuvo suformuodamas duobes. Siūloma aplankykiti termokarsto duobes Aukštadvario, Kurtuvėnų ir kituose regioniniuose parkuose. 

Susipažinsite su saugoma rūšimi - lūšimi... Šios miškų karalienės paglostyti nepavyks... Ir ne tik todėl kad ji tikra slapukė. Ar žinote, kad Lietuvoje gyvena tik apie 40 lūšių? Tai lėmė nuolatinis trikdymas: miško kirtimai, jų gyvenamoje vietoje vykstančios medžioklės, kita triukšminga bei miškus naikinanti žmogaus veikla...  

Susipažinkite saugomu paukščiu - žvirbline pelėda. Žvirblinės pelėdos Lietuvoje yra labai retos, tad nenuostabu, kad šį paukštį galime dažniau išvysti Raudonojoje knygoje. Šioje knygoje ne vienas šimtas nykstančių, retų gyvūnų ir augalų. Mažėjant natūralių buveinių plotams, mažėja vietų, tinkamų jiems gyventi, augti ... Miškas, pelkė – gyvūnijos buveinė. Mes čia jau tik svečiai. Prisidėkime prie retų gyvūnų ir augalų išsaugojimo. Neniokokime jų buveinių, netriukšmaukime.

Ar jau lankėtės Krekenavos regioniniame parke? Jei dar ne, tuomet kviečiame planuoti smagią savaitgalio kelionę! Svarbiausia Krekenavos regioninio parko kraštovaizdžio vertybė – senasis Nevėžio slėnis su raiškiais upės vingiais ir įspūdingomis senvagių virtinėmis. Jas galima tyrinėti lankytojų centro ekspozicijoje. Jas galima apžvelgti iš greta esančio 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto, bet įdomiausia leistis į kelionę Nevėžio pakrantėmis. Arba... šalia bokšto esančiame „Pojūčių take“ galima lenktyniausi su vėju, sukurti savo melodiją, pajusti medžio energiją ar kitus potyrius. 

Šios ir kitos temos apie saugomas teritorijas bus teikiamos FB skaitytojams beveik kiekvieną dieną. Atrask Lietuvos saugomas teritorijas naujoje Facebook paskyroje - Saugoma ir TAU!  
https://www.facebook.com/SAUgomairTAU/