MIGRUOJANČIŲ PAUKŠČIŲ STEBĖSENA

Data

2023 03 08

Įvertinimas
0
Gulbės giesmininkės. R. Kubiliaus nuotrauka
Gulbės giesmininkės. R. Kubiliaus nuotrauka

Nemuno deltos regioniniame parke vykdoma migruojančių paukščių sankaupų stebėsena. Pirmosiomis kovo dienomis užfiksuotas „migrantų" antplūdis. Sausgalvių polderyje stebėti gulbių giesmininkių ir pilkųjų žasų būriai.

Šie paukščiai, grįždami iš žiemaviečių, užliejamose pievose apsistoja laikinai. Tačiau klegėjimas rodo, kad sparnuočiai aiškinasi santykius ir konkuruoja dėl teritorijos. 

Iš Vakarų Europos grįžtančios gulbės ir žąsys pamario pievose ilsisi ir kaupia jėgas tolimesnei kelionei iki Arkties vandenyno. Nemuno deltoje paukščiai gali būti stebimi iki gegužės mėnesio, vėliau patraukia į perėjimo vietas už maždaug trijų tūkstančių kilometrų.

Lietuvos ornitologų draugijos duomenimis, į Raudonąją knygą įrašytų gulbių giesmininkių (Cygnus cygnus) ekspansija nuolat auga. Daugiausiai jų peri vakarinėje šalies dalyje. Rūšis tebegausėja, o tuoktuvių metu labai praturtina Nemuno deltos apsemtų pievų akustinį foną.

Nors perinčių gulbių giesmininkių  Lietuvoje daugėja, vis tik joms išlieka potenciali nykimo grėsmė dėl  nedidelio kiekio potencialių veisimosi buveinių.

Parengta pagal Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos informaciją