KVIETIMAS REGISTRUOTIS Į JAUNŲJŲ TYRĖJŲ KONFERENCIJĄ

Data

2021 02 26

Įvertinimas
3
Konferencijos plakatas.png

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba skelbia REGISTRACIJĄ į konferenciją  „JAUNŲJŲ MOKSLININKŲ TYRIMAI LIETUVOS SAUGOMOSE TERITORIJOSE 2021“. Įvairių krypčių studentai bei jaunieji mokslininkai konferencijos metu ne tik turėtų gebėti atskleisti savo tyrimų aktualumą Lietuvos saugomoms teritorijoms, bet ir pasiruošti laisvai diskutuoti.

Saugomos teritorijos tai neįkainojamų planetos vertybių saugyklos. Lietuvoje jose saugome vertybes kompleksiškai: gamtos ir kultūros paveldą bei kraštovaizdžių įvairovę. Moksliniai tyrimai neabejotinai užima reikšmingą vietą bandant pažinti ir užtikrinti dar veiksmingesnę Lietuvos nacionalinių, regioninių parkų ir rezervatų vertybių apsaugą. 2021 metai yra ypatingi dar ir tuo, jog minime Lietuvos nacionalinių parkų 30-metį.

Jau antrus metus organizuojamos konferencijos tikslas – pristatyti mokslinius tyrimus, vykdomus įvairių sričių studentų, jaunųjų mokslininkų, tyrėjų visoje Lietuvoje bei paskatinti būsimųjų ir esamų saugomų teritorijų specialistų bendradarbiavimą.

Saugomose teritorijose vykdomi moksliniai  tyrimai daugiausiai siejasi su geografijos ar  biologijos, ekologijos mokslais, tačiau tai pat kviečiame registruotis ir būsimus istorikus, kultūrologus, teisės, turizmo ar rekreacijos sričių specialistus, kurių tiriamųjų darbų temos siejasi su saugomomis teritorijomis.

Planuojama konferencijos data – 2021 m. balandžio 15 d. (ketvirtadienis).

2020 metais Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre vykusios konferencijos metu, pranešimus skaitė net 8 įvairių krypčių jaunieji mokslininkai (biologijos, ekologijos, geografijos, miškininkystės, sociologijos krypčių bakalaurantai, magistrantai ir doktorantai). Savo pranešimu nustebino Džiunglių žmogumi vadinamas gamtininkas Gerardas, besidomintis Dzūkijos nacionalinio parko lygiažvyniais žalčiais,  geografijos mokytojas tyrinėjantis XX a. Lietuvoje išnykusius ežerus ir kt. Studentai susilaukė nemažai specialistų klausimų ir pasiūlymų dėl pranešimų bei  tolimesnių tyrimų.

Visos 2020 metais vykusios konferencijos 3 dalių vaizdo įrašus galite rasti Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro FB paskyroje, o jaunųjų mokslininkų skaitytų pranešimų TEZIŲ rinkinį VSTT svetainėje.

REGISTRACIJA (nuo vasario 26 d. iki kovo 12 d.) ir klausimai el. paštu: [email protected] arba [email protected].

*Konferencijos metu skaitomų pranešimų skaičius ribotas, todėl raginame REGISTRUOTIS kaip įmanoma greičiau.

REGISTRACIJAI prašome nurodyti: mokslinio darbo temą, studento vardą, pavardę, telefono numerį, studijų pakopą (bakalauras, magistras, doktorantūra), studijų kursą, aukštosios mokyklos pavadinimą, darbo vadovo vardą ir pavardę.

Studentams ši konferencija naudinga dėl galimybės pabendrauti ir padiskutuoti su VSTT specialistais, pasidalinti savo patirtimi bei gauti naudingų patarimų, o specialistams sužinoti apie šiuo metu vykdomus mokslinius tyrimus Lietuvos saugomose teritorijose bei preliminarius jų rezultatus.

*Renginio data gali būti keičiama dėl COVID19 situacijos šalyje.

*Renginys gali vykti nuotoliniu būdu.