KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIO PARKO LANKYTOJŲ PATOGUMUI

Data

2022 06 27

Įvertinimas
0
Pervalka.jpg

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija informavo, kad nuo šiol Kuršių nerijos lankytojai galės dar patogiau pasiekti pajūrį – Nidos, Pervalkos, Juodkrantės ir Smiltynės paplūdimiuose įrengti nauji perėjimai per apsauginį kopagūbrį. Perėjimų link jūros įrengta daugiau kaip 70. 

Prie visų laiptų (perėjimų) įrengti dviračių stovai, leidžiantys saugiai palikti daugiau kaip 660 dviračių. Kiekvienoje gyvenvietėje pastatyti informaciniai stendai, pasakojantys apsauginio kopagūbrio sukūrimo ir priežiūros istoriją, pristatantys gamtines vertybes.

Ypač dideli pokyčiai įvyko Pervalkos paplūdimiuose, kur ilgą laiką buvo tik 3 laiptai per kopagūbrį ir neįgalieji negalėjo patekti prie jūros. Per metus įrengti du nauji perėjimai, o pagrindinis takas pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia, jame įrengiant pandusus. Jais patogu naudotis ir dviratininkams, ir tėveliams su vaikų vežimėliais.

Kuršių nerijos nacionalini parko direkcija primena ir kviečia per kopagūbrį eiti tik įrengtais laiptais bei takais, taip prisidedant prie Baltijos jūros krantų apsaugos. Tik nepažeistas ir rūpestingai prižiūrimas kopagūbris padeda atremti  audras ir leidžia greičiau atsikurti paplūdimiams.

Paplūdimių infrastruktūra įrengta ir atnaujinta Europos Sąjungos SF lėšomis, įgyvendinant projektą „Baltijos jūros kranto (apsauginio kopagūbrio) tvirtinimas Kuršių nerijoje“.