KONKURSE IŠRINKTA GRAŽIAUSIA KRAŠTOVAIZDŽIO NUOTRAUKA

Data

2021 04 09

Įvertinimas
2
Paulina Lašaitė Sacharos pelkė_P (3).jpg
Paulinos Lašaitės nuotrauka. Sacharos pelkė

Šiandien tarptautinė „Geografijos naktis“, tačiau Lietuvoje minime šią dieną jau nuo pat ryto. Nuo kovo 20 d. iki balandžio 9 d. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos skelbė nuotraukų konkursą ir kvietė siųsti pačias gražiausias Lietuvos saugomų teritorijų kraštovaizdžio nuotraukas, o šiandien jau galime skelbti konkurso rezultatus.

Europos geografinių asociacijų organizacija (EUGEO), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) ir Lietuvos geografų draugija (LGD) kvietė jungtis prie tarptautinės viešų geografiją populiarinančių renginių platformos „Europos geografijos naktis”. Pagrindinė VSTT konkurso idėja – priminti koks įvairus yra Lietuvos kraštovaizdis ir kodėl taip svarbu yra jį išsaugoti.

Konkursui buvo atsiųsta apie šimtą nuotraukų, kuriose užfiksuoti unikalūs Lietuvos kraštovaizdžiai iš skirtingų Lietuvos vietovių: Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos nacionalinių, Sartų, Salantų, Kauno marių, Neries, Ventos, Asvejos, Gražutės, Biržų, Žagarės regioninių parkų bei kitų saugomų teritorijų kaip Karoliniškių kraštovaizdžio, Graumenos hidrografinis draustinis, Sacharos pelkė ir kt.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba dėkoja visiems dalyvavusiems fotografijų konkurse ir savo bei Nacionalinio ST lankytojų centro facebook‘o paskyrose dalinasi pačiomis gražiausiomis konkurso nuotraukomis, o konkurso nugalėtoja skelbia – Pauliną Lašaitę, kuri atsiųstoje nutraukoje įamžinusi saugomą Sacharos pelkę, esančią Rokiškio rajone, 2020 m. spalio 10 d. Dėkojame Paulinai už išskirtinę fotografiją ir dovanojame knygą „Lietuvos saugomos teritorijos“.

Kraštovaizdis – tai žmonių suvokiama vietovė, kurios pobūdį nulėmė gamtos ir (arba) žmonijos veiksnių veikimas ir sąveika. Tai vieta, kurią matome, kurią sukūrė gamta ir (arba) žmogus. Natūralaus (t. y. gamtos sukurto) kraštovaizdžio komponentai - tai gyvoji (augalai, gyvūnai) ir negyvoji (vanduo, akmenys, reljefas, oras, dirvožemis) gamta.

Lietuvos gamtinį kraštovaizdį formavo ledynmetis, todėl apie 90 %  Lietuvos saugomų teritorijų yra įsteigtos siekiant išsaugoti ledyno, prieš 10 – 16 tūkst. metų sukurtą vaizdingą kraštovaizdį. Labiausiai kontrastingas yra mūsų etnografinių regionų kraštovaizdis.

Džiaugiamės, jog jau trečiosios Lietuvoje minimos geografijos nakties metu, iš ties sudėtingomis, dėl COVID19 taip susiklosčiusiomis sąlygomis, su įvairiais ribojimais keliauti po Lietuvą, tiek daug žmonių rado daugiau laiko pastebėti gamtą, kuri arti mūsų.

Kviečiame visus sudalyvauti ir kituose Geografijos nakčiai skirtuose renginiuose Lietuvoje ir kitose valstybėse. Visus šios dienos renginius rasite čia: https://www.geonight.net/