KONCERTAS KURŠIŲ NERIJOS GAMTOJE

Data

2022 06 24

Įvertinimas
0
1920x1080-Kursiured.jpg

Birželio 24 dieną Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia į nemokamą Roko Kašėtos koncertą šalia Nidos švyturio. Rokas Kašėta – kūrėjas ir atlikėjas iš Dzūkijos. Jis kuria autentišką muzikos stilių pavadinimu „Dzūkodelika“. Koncertas užbaigs birželio 22-24 dienomis Nidoje vyksiantį XXIV tarptautinį folkloro festivalį „Tek saulužė ant maračių“. 

Atvykusius į festivalį kviečiame pasinaudoti galimybe pasigrožėti Kuršių nerijos nacionaliniu parku, kuris išsiskiria unikaliu kraštovaizdžiu. Tai neabejotinai vertingiausia Lietuvos saugoma teritorija. Kuršių nerija įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia saugomas unikalus gamtos darinys – siaura ilga (98 km ilgio) smėlio juosta tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių, savitas etnokultūrinis paveldas.Kuršių nerijos pusiasalis sudarytas iš vandens srovių sunešto ir vėjo perpustyto smėlio. Įdomiausia įvairi didžiųjų kopų grandinė, besitęsiasi beveik per visą Kuršių neriją. 

Kuršių nerija išsiskiria savitu kraštovaizdžiu, augalija ir gyvūnija. Tai Nerijos didysis kopagūbris, senosios parabolinės kopos ties Juodkrante, pilkosios kopos tarp Juodkrantės ir Pervalkos, pustomos Parnidžio ir Sklandytojų kopos, užpustyti senieji dirvožemiai, taip pat pajūrio ir pamario palvės, kupstynės gamtiniai kompleksai, apsauginis pajūrio kopagūbris. 

Kuršių nerija pasižymi specifinėmis gamtinėmis buveinėmis, kurių apsauga Lietuva įpareigota rūpintis. Kuršių nerijos nacionalinis parkas įtrauktas į Europos saugomų teritorijų tinklą Natura 2000. Čia siekiama išsaugoti būdingas ir retas augalų bei gyvūnų rūšis, kurios reikšmingos visos Europos biologinei įvairovei.

Renginio laikas: birželio 24 d. 20:30 
Renginio vieta: šalia Nidos švyturio ant Urbo kalno

O tuos, kurie negalės atvykti į koncertą, 20:30 kviečiame stebėti tiesioginę renginio transliaciją su LRT Radijų laidų vedėju, žurnalistu Edvardu Kubiliumi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebook paskyroje.

SAUgoma ir TAU!