KAIP TOBULINTI SAUGOMŲ TERITORIJŲ PRODUKTO ŽENKLĄ

Data

2021 02 23

Įvertinimas
0
ST PROD ZENKLAS5.jpg

Vasario 23 d. vyks nuotolinis seminaras apie Saugomų teritorijų produkto ženklą ir kaip galimą jį labiau tobulinti bei viešinti. Pasitarime dalyvaus nacionalinių ir regioninių parkų direkcijų specialistai, ST produkto ženklo turėtojai, taip pat saugomų teritorijų amatininkai, pretenduojantys gauti šį ženklą.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM praėjusiais metais patvirtino naują ST produkto ženklo sertifikavimo tvarką. Vietos gyventojams, smulkiems verslininkams, amatininkams tapo lengviau gauti ST produkto ženklą savo paslaugoms ir prekėms.

Paslaugos teikėjui ar prekės gamintojui nustatytos šios pagrindinės Ženklo suteikimo sąlygos: jo veikla vykdoma saugomoje teritorijoje (arba jos buferinėje zonoje, besiribojančiose seniūnijose); jis deklaruoja pritarimą valstybinio parko steigimo tikslams ir žino jų išskirtinę vertę; įsipareigoja vykdyti veiklą, kuri būtų palanki biologinei įvairovei ir tradiciniam saugomam kraštovaizdžiui; įsipareigoja vykdyti ekologišką veiklą ir nedaryti neigiamo poveikio aplinkai; dalyvauja bendroje su valstybinio parko direkcija veikloje.

Rambyno regioninio parko direkcija pasidalins savo gerąją patirtimi, kaip jiems sekasi pritraukti ST produkto ženklo turėtojų, kaip komunikuoja su jais, kokios problemos iškyla. 

Seminaro metu bus kalbama apie „probleminius” ženklo turėtojus. Ar galima suteikti ST produkto ženklą neekologiškoms paslaugomas – pvz. kartingams, parasparniams... Ar gali ST produkto ženklą turėti tradicinis, bet alkoholinis gėrimas – pvz. alus...

Seminare taip pat bus diskutuojama apie ST produkto ženklo lipdukų (etikečių) gamybą. Nes dažnai ypač pagyvenę amatininkai, kurie drožinėja, mezga rankdarbius arba lieja natūralaus vaško žvakes, neturi papildomų lėšų pasigaminti lipdukų su Ženklu. Baltijos aplinkos forumas pagal projektą turi galimybę pagaminti nemažą lipdukų kiekį ir perduoti juos smulkiems ST produkto ženklo turėtojams. 

Saugomų teritorijų produkto ženklas padeda skatinti vietos ekonomiką, sudaryti palankesnes sąlygas gyvenantiems saugomose teritorijose, skatinti partnerystę tarp vietos gyventojų ir saugomos teritorijos direkcijos. Šiuo ženklu siekiama skatinti vietos gyventojus užsiimti gamtai draugiška veikla, o parkų lankytojus - įsigyti išskirtinių, autentiškų, ekologiškų produktų.  

Seminaras vyks vasario 23 d. 14 val. ZOOM platformoje