KAIP INTERPRETUOTI GAMTĄ LANKYTOJAMS

Data

2021 10 11

Įvertinimas
0
seminaras.jpg

Žmonės, išnaudojantys gamtą, taip pat turi ir moralinę atsakomybę ją SAUGOTI... Tokiomis mintimis prasidėjo gamtos gidų seminaras Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kuriame dalyvavo saugomų teritorijų specialistai. Gamtos interpretavimas, auditorijos pažinimas, darbo grupėse metodikos, gilesnė pažintis su  gamta per emocijas... Šios ir kitos temos  buvo gvildenamos seminare. 

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija jau ketvirtus metus vykdo projektą pagal Interreg Pietų Baltijos programą. Pilotiniai gamtos gidų mokymo kursai – viena didžiausių ir sėkmingiausių veiklų. Dar projekto eigoje sukurtas Gamtos gido profesijos aprašas, mokymų programa ir gido darbo profilis. Paskutinė likusi veikla projekte iki šių metų pabaigos – leidinys „Gamtos gido vadovas“.

Kartu su Klaipėdos Universitetu ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie AM organizuotas baigiamasis projekto „Gamtos gidų tinklas“ renginys - seminaras. Mokymuose dalyvavę saugomų teritorijų darbuotojai iš nacionalinių ir regioninių parkų direkcijų įgijo praktinių ir teorinių žinių apie gamtosaugos motyvaciją, gamtos interpretavimą, ekskursijų planavimą ir vedimą, lyderystę ir bendravimą su grupe, grupės dinamikas ir darbo metodus. 

Pastaruoju metu žmonės aktyviau lankosi gamtoje, tad labai svarbu jiems kūrybingai perteikti gamtos vertybes, leidžiant suprasti - kad žmogus yra gamtos dalis.