IŠ LANKYTOJŲ CENTRO – Į SAUGOMAS TERITORIJAS

Data

2023 06 09

Įvertinimas
0
Is Lankytoju centro - i gamta.jpg

Lietuva - žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose. 

Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose veikia net 38 lankytojų centrai, kurie visą vasarą dirbs ir savaitgaliais. 

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją,  kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti po gamtą tvariai - pėsčiomis, dviračiais ar  baidarėmis.

Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Sartų regioninio parko lankytojų centro tema – „Unikalus Sartų ežeras“.  Anykščių regioniniame parke gamtos vertybės perteikiamos per rašytojų ir poetų mintis. Krekenavos regioninio parko tema „Nevėžio senvagių įvairovė“ įdomiai atsispindi ekspozicijos interjero dizaine  – upės kilpos tarsi kybo ore. 

Lankytojas ekspozicijoje turi pasijusti aktyviu dalyviu, o ne pastyviu stebėtoju...  Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis gamtoje.

Kviečiame kelionę po gamtą pradėti nacionalinio ar regioninio parko lankytojų centre. Ir vėliau, specialistui parekomendavus gamtos maršrutus, pažintinius takus, poilsiavietes ar stovyklavietes – keliauti savarankiškai po saugomas teritorijas. 

Lankytojų centrai visą vasarą dirbs ir šeštadieniais, ir sekmadieniais nuo 10 iki 15 val. Daugiau informacijos apie lankytojų centrus galima rasti - https://saugoma.lt/lt/lankytoju-centrai