GEOGRAFĖS TAPYBOS PARODA

Data

2023 03 15

Įvertinimas
1
paveikslas_R. Morkūnaitės.JPG

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre veikia Reginos Morkūnaitės paroda „Odė darniam kraštovaizdžiui". Autorė pagal išsilavinimą yra geografė, tačiau dabar tapo ir rengia parodas. Paroda dedikuojama Žemės dienai. 

Dažnos Reginos Morkūnaitės paveikslų temos – Lietuvos gamta su jos žaliais atspalviais, unikalūs mūsų šalies kraštovaizdžiai. Paveikslai moko jautrumo gamtos grožiui. 

Regina Morkūnaitė baigė VU Gamtos fakultetą, kur apsigynė disertaciją apie Lietuvoje vykstančius erozinius procesus. Taip pat baigė Vienožinskio vakarinę dailės mokyklą, lankė J. Stauskaitės vadovaujamus dailės užsiėmimus Mokytojų namuose.

Šiuo metu Regina Morkūnaitė priklauso Vilniaus rajono kultūros centro studijai „Paletė” (vadovas V. Nesterenko), taip pat yra susijusi su Vilniaus regiono tautodailės draugija. 

Tautodailėje dažnai nesilaikoma pespektyvos taisyklių, bet spalviniai ar kompoziciniai sprendimai dažnai būna įdomūs savo netikėtumu, už kurių slypi ne tik asmeninės vizijos, bet ir aplinkos įtaka, nuoširdus žavėjimasis gamta.