„EXPO 2020“ LIETUVOS PAVILJONE - SAUGOMŲ TERITORIJŲ DIENA

Data

2022 01 13

Įvertinimas
3
Expo delegacija.jpg

Šiandien parodoje „Expo 2020“ Dubajuje saugomų teritorijų delegacija pristatinėja Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertybes bei lankymosi galimybes. Lietuvos paviljone nuolatos vyksta įvairūs teminiai pristatymai, tad ši diena skirta mūsų krašto saugomoms teritorijoms. 

Žalioji Lietuva su unikaliais kraštovaizdžiais, savita biologine įvairove, medžiais senoliais, kitais vertingais gamtos ir kultūros paveldo objektais tikrai gali sudominti „Expo 2020“ svečius. Nauji filmukai apie mūsų šalies saugomas teritorijas, nauja interneto svetainė – saugoma.lt, kuri orientuota į lankytoją, kuriam rūpi gamtinės vertybės, įvairios viktorinos ir žaidimai, naujausi leidiniai apie nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus bus pristatyti „Expo 2020“ Lietuvos paviljone. 

Delegacijoje yra Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM, nacionalinių parkų ir kai kurių regioninių parkų direkcijų atstovai. 

Dubajaus „Expo 2020“  parodos laikas jau įpusėjo: prasidėjusi rudenį paroda tęsis pusę metų. Dar prieš pandemiją prognozuota, kad parodos stendus aplankys 25 mln. svečių.

EXPO parodos pasaulyje rengiamos jau 170 metų. „Expo 2020“  Dubajuje buvo atidėta metams, bet nesikeitė nei jos tema („Sujunkime pasaulį, kurkime ateitį“), nei anksčiau planuotas dalyvių skaičius (192 valstybės). 

Lietuvos paviljono koncepcija siekiama pristatyti Lietuvą kaip šiuolaikišką ir atvirą bendradarbiavimui šalį, išryškinant šalies tvarų vystymąsi. Lietuvos paviljone lankytojus pasitinka jauki medinė konstrukcija, papuošta natūralių spalvų tradicinėmis langinėmis, ant pastato sumontuota šiuolaikinė saulės baterijų elektrinė. 

Dabar pasaulinės parodos rengiamos kas penkerius metus ir trunka šešis mėnesius, jose dalyvauja dauguma pasaulio valstybių. Lietuva oficialiai EXPO parodose dalyvauja nuo 1937 metų. Aštuoniose iš jų Lietuvos pristatymą organizavo Aplinkos ministerija, tad parodose dalyvauja ir Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos.