EUROPOS PAVELDO DIENOS RENGINIAI

Data

2021 09 17

Įvertinimas
0
Ginučių Papiliakalnės piliakalnio vaizdai.JPG

Rugsėjo 17 – 26 d. vyks Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, šiemet kviečiantys  intriguojančia tema „Įtraukiantis paveldas“. Tai jau tradicija tapusios ir penkiasdešimtyje Europos valstybių kiekvieną rugsėjį apie 30 milijonų dalyvių į daugiau kaip 70 tūkstančių renginių suburiančios dienos. Daug renginių, skirtų Paveldo dienai, vyksta ir saugomose teritorijose. Rugsėjo 21 d. Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia į ekskursiją po reikšmingiausias Kretuono apyežerio, Reškutėnų, Žemaitiškės archeologines vietas. 

Ekskursijos vadovas – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, dr. Vykintas Vaitkevičius – papasakos apie Kretuono archeologinės vietovės tyrimus ir jų reikšmę, visi kartu aptarsime aktualius paveldosaugos ir paveldo sklaidos klausimus. Po ekskursijos visi kviečiami į  tautinio kulinarinio paveldo edukaciją Reškutėnų amatų centre.

1978 m. kalvelėje prie Kretuono ežero buvo aptikta pirmoji akmens amžiaus gyvenvietė ir čia prasidėjo nuodugnūs archeologiniai tyrimai. Per du dešimtmečius vadovaujant prof. Algirdui Girininkui buvo surastos kelios dešimtys senovės gyvenviečių sausumoje ir virš vandens, piliakalnis, akmens ir bronzos amžiaus kapinynas, daugybė kaulo, rago, titnago, molio ir kitų radinių, kurie formavo mūsų supratimą apie Aukštaitijos ir visos Lietuvos priešistorę. Minėtų unikalių radinių tyrimai tęsiasi, šiandien Kretuono archeologinės vietovės vardas yra žinomas toli už Lietuvos ribų.

Renginys skiriamas prof. Marijos Gimbutienės metams paminėti.

Rugsėjo 21 d., 10 val. vyks ekskursija pėščiomis (apie 6 km.) po reikšmingiausias Kretuono apyežerio archeologines vietas. Prašome pasirūpinti tinkama avalyne, šilta apranga ir apsauga nuo lietaus; pasiimkime arbatos ir sumuštinių.

Ekskursijos dalyvių registracija el. p. giedre.sukyte@aparkai.lt arba tel. nr. 8 659 82337.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos informacija