EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

Data

2021 09 13

Įvertinimas
0
2021_EMW_Heart_Pink_Logo.png

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija Europos šalys raginamos skatinti darnų transporto priemonių naudojimą ir pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. Kviečiama žygiuoti pėsčiomis, važiuoti dviračiu arba kitomis ekologiškomis priemonėmis. 

Kviečiama organizuoti žygiavimo, šiaurietiško ėjimo, važiavimo dviračiu, riedučiais akcijas. Judumo savaitę visuomenė su esama taršos situacija. Raginama daugiau važiuoti viešuoju transportu, išbandyti pėsčiųjų maršrutus.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba rugsėjo 16 d. organizuoja žygį su šiaurietiškomis lazdomis po Pavilnių regioninį parką Strielčiukų pažintiniu taku. Minėtos trasos ilgis 2,5 – 3,5 km.

Eidami šiuo žygtakiu nusikelsite į praeitį, kai po miškus ir tankumynus laisvai klajodavo taurai ir stumbrai. Jūsų laukia menamas susitikimas su pilies gynėjais, pamatysite kaip jie saugodavo valdovo pilį... Čia stovėjusią Rokantiškių pilį pastatė kunigaikštis Alšis, garsios ir didingos Alšėniškių giminės protėvis. Kadaise čia stovėjusi pilis buvo viena pirmųjų pastatyta iš mūro. Jos sienos saugojo ne tik didikų gyvastį ir turtą, bet ir šio krašto taiką ir ramybę. 

Žemę ginti nuo priešo atėjūno valdovui padėdavo kariai: stiprūs drąsūs atsidavę. Jie mokėdavo apeiti priešą ir užkirsti jam kelią. Šią vietą supantis miškas vadinamas Strielčiukų mišku. Strielčiukai – budrūs šioje vietoje stovėjusios pilies sargai, kurie pirmieji pasitikdavo slapta sėlinantį priešą.

Kviečiame kiekvieną šiemet judėti dar aktyviau, nes judėjimas – tai sveikata. 2021 metų Europos judumo savaitės tema – „Būk saugus ir sveikas, tvariai judėdamas“.