„EUROPOS BURĖS 2023“ SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Data

2023 11 13

Įvertinimas
2
12312bokstas_1.png

Finansų ministerija jau penkioliktus metus inicijuoja konkursą „Europos burės 2023“, kuriuo siekiama viešai pristatyti ir įvertinti didžiausią vertę kuriančius Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamus projektus. Pažangiausi ir reikšmingiausi projektai bus apdovanoti septyniose kategorijose. Kategorijoje „Už investicijas į darnią aplinką“ vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Šioje kategorijoje nominuoti ir saugomose teritorijose 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos laikotarpiu įgyvendinti projektai „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ (I ir II etapai). Savo balsą gali atiduoti ir TU, nes SAUgoma ir TAU! Balsavimas vyksta portale lrytas.lt

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su partneriais įgyvendino projektus „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ (I ir II etapus). Projektų tikslas – užtikrinti gerą saugomų teritorijų kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės, gamtos ir kultūros vertybių būklę, tinkamą naudojimą, tvarkymą, pritaikyti jas lankyti ir pažinti. Vienais ryškiausių rezultatų galime laikyti Pagramančio regioniniame parke pastatytą Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštą, kuris per pirmuosius tris mėnesius sulaukė 60 tūkst. lankytojų, Parnidžio taką Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kuriuo per dešimt mėnesių praėjo daugiau nei 148 tūkst. lankytojų.

Itin svarbus kompleksinis požiūris į saugomų teritorijų tvarkymą ir lankymą. Labai svarbu sudaryti sąlygas lankytojui daugiau laiko praleisti gamtoje, lankant saugomas vertybes. Todėl šiuo laikotarpiu buvo tvarkomi ne atskiri vienas nuo kito nutolę objektai, o jų kompleksai ir aplinka. Pavyzdžiui, prie anksčiau įrengtų, sutvarkytų objektų įrengti pažintiniai takai (įrengtas Šiliniškių gūbrio takas, jungiantis Ladakalnį su Stripeikių bitininkystės muziejumi), sutvarkyti kraštovaizdžio kompleksai (Škėvonių gūbrys, Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokštas Birštone), kt. 

Daugiau informacijos apie įgyvendintus projektus Tarnyboje internetinėje svetainėje ir interaktyviame žemėlapyje.