DOVANA – 30 ŽALIŲJŲ PAMOKŲ

Data

2022 08 04

Įvertinimas
0
sirvetos rp.jpg

Regioniniams parkams šie metai – ypatingi. Būtent prieš 30 metų įkurta 30 regioninių parkų. Saugomų teritorijų darbuotojai kviečia aktyviai dalyvauti įvairiuose trisdešimtmečiui paminėti skirtuose renginiuose. Sirvėtos regioniniame parke nuo pavasario buvo organizuota 30 nemokamų žaliųjų pamokų Švenčionių rajono mokiniams. 

Tokiu būdu pirmiausiai buvo siekiama Švenčionių krašto vaikams pristatyti saugomų teritorijų reikšmę, paaiškinti sistemą ir jos veikimą, aptarti Sirvėtos regioninio parko išskirtinę vertę ir tuo pačiu pažinti gamtą iš arčiau.

Iš viso Sirvėtos regioninio parko direkcijos žaliosiose pamokose dalyvavo 603 Švenčionių rajono pradinių klasių mokiniai (Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, Pabradės „Ryto“ gimnazija). Kelios pamokos vyko nuotoliniu būdu. Didžioji dalis pamokų buvo organizuojamos švietimo įstaigose. Kitos vyko Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje. 

Su pradinių klasių mokiniais kalbėta apie tai, kas yra saugoma teritorija, kodėl ją reikia saugoti. Taip pat didelė dalis pamokų buvo skirtos Lietuvos saugomų rūšių aptarimui bei artimesnei pažinčiai su Lietuvos raudonąja knyga. 

Su pradinukais kalbėta ir apie žmogaus atsakingumą gamtoje: vaikai mokėsi teisingai susikrauti keliautojo kuprinę ir tinkamai pasiruošti žygiui, klausėsi pamokymų apie asmeninę atsakomybę būnant gamtoje (aptarti saulės, šalčio, ugnies pavojai). Taip pat pamokų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su laukinių ir naminių gyvūnų keliamomis grėsmėmis žmogui. 

Buvo siūlomos šios žaliųjų pamokų temos: „Pažinkime Lietuvos saugomas teritorijas. Sirvėtos regioninio parko išskirtinė vertė“; „Gamtos ateitis – mūsų rankose. Lietuvos raudonoji knyga“; „Aš – keliautojas. Ar gamtoje esu saugus?“; „Aš – Žemės dalis. Kodėl minime Pasaulinę Žemės dieną?“; „Kas gyvena vandenyje? Rudagalvė antis – 2022 m. paukštis“. Pamokų pabaigoje pedagogai kartu su mokiniais buvo kviečiami atvykti į Sirvėtos regioninį parką pažinti gamtą iš arčiau, gėrėtis ja bei naudotis saugomoje teritorijoje per 30 metų sukurta infrastruktūra. 

Lankytojai, neabejingi saugomų teritorijų sistemai ir veiklai, pastebi, kad per 30 metų saugomos teritorijos gerokai pasikeitė – tapo labiau pritaikytos lankymui. Sukurta daug naujos infrastruktūros, lankymui pritaikyta vis daugiau gamtos ir kultūros paveldo objektų, įkurti modernūs lankytojų centrai.

Kviečiame priimti iššūkį ir aplankyti 30 regioninių parkų.