BUS ATNAUJINTAS ŠKĖVONIŲ GŪBRIO PAŽINTINIS TAKAS

Data

2023 03 03

Įvertinimas
0
Škėvonių gūbrys.jpg

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos iniciatyva Nemuno kilpų regioniniame parke pradėti Škėvonių gūbrio naujojo tako įrengimo darbai. Unikaliam gūbriui ir jo aplinkos išsaugojimui įkurtas Škėvonių geomorfologinis draustinis.

Gūbrys slepia savyje įspūdingo grožio Škėvonių atodangą, kuri yra tarsi Škėvonių gūbrio pjūvis. Įgaubtame dešiniajame Nemuno krante atodanga tęsiasi daugiau nei pusę kilometro, o jos aukštis siekia 31 metrus. Atodangoje matomi ryškūs dviejų paskutiniųjų ledynmečių ir tarpledynmečių nuogulų sluoksniai.

Unikalus Škėvonių gūbrys driekiasi dešiniajame Nemuno krante, šalia kelio Birštonas-Prienai. Siauriausioje vietoje jo plotis mažesnis nei 100 metrų, o plačiausioje daugiau kaip 400 metrų.

Nuostabaus grožio Nemuno upės panorama, kuri atsiveria palypėjus ant Škėvonių atodangos, traukte traukia  lankytojus.

Dar 2001 metais buvo įrengtas pirmasis Škėvonių gūbrio pažintinis takas, kuris skatino lankytojus domėtis Nemuno kilpų regioninio parko vertybėmis. Deja, per laiką takas dėvėjosi ir prieš keletą metų dėl avarinės būklės buvo demontuotas.

Naujasis pažintinis takas Nemuno kilpų regioninio parko lankytojus galės džiuginti jau šių metų vasaros pabaigoje. Darbų pabaiga numatoma rugpjūčio mėnesį. 

Parengta pagal Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos informaciją