BŪK IŠMANUS – NACIONALINIAME ST LANKYTOJŲ CENTRE RINKIS ATSISKAITYMĄ KORTELE

Data

2021 12 18

Įvertinimas
0
IMG_20211218_123624.jpg

Atsižvelgiant į lankytojų poreikius bei epidemiologinę situaciją šalyje, Nacionalinis ST lankytojų centras nuo šios savaitės kviečia už edukacijas ir metinius lankytojo bilietus atsiskaityti bankinėmis kortelėmis.

Atsiskaitymas grynaisiais pinigais vis dar išlieka viena populiariausių, paprasčiausių atsiskaitymo priemonių, tačiau ne visada reiškianti, jog ji yra ir ekologiškiausia ar draugiškiausia gamtai. Ar kada nors susimastėte apie grynųjų pinigų naudojimo poveikį aplinkai?

Senas, ne kartą girdėtas posakis sako, kad pinigai ant medžių neauga, bet popieriniai banknotai be jokios abejonės yra produktas, kurio gamybai naudojama mediena.

Remiantis Pasaulinio miško išteklių vertinimo duomenimis, kasdien visame pasaulyje iškertama maždaug 80 000–160 000 medžių, kurių didelė dalis naudojama popieriaus pramonėje.

Pasaulio laukinės gamtos fondo duomenimis, gamyklos visame pasaulyje kasmet pagamina 400 milijonų tonų popieriaus. Dalis šio popieriaus naudojama spausdinant banknotus, o tai prisideda prie pasaulinio miškų naikinimo. Apskaičiuota, kad miškų naikinimas sukelia apie 12% visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Prieš apsilankant Nacionaliniame ST lankytojų centre, svarbu nepamiršti pasidomėti čia vykdomomis edukacijomis ir išsirinkti pačią įdomiausią temą. Primename, jog žiemos laikotarpiu t. y. iki 2022.03.01 d. galima užsisakyti žiemišką edukaciją „Viskas ko nežinojai apie elnią (devyniaragį)”!

Kviečiame ne tik mąstyti, bet ir elgtis ekologiškiau,. Ir ne tik advento laikotarpiu, tačiau ištisus metus!