BENDRUOMENIŲ ATSTOVAMS PRISTATYTA VEIKLA SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Data

2023 03 17

Įvertinimas
0
Bendruomenes atstovai.jpg

Dzūkijos nacionaliniame parke vyko susitikimas su vietos bendruomenėmis, kurioms buvo pristatyta ne tik Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos ataskaita, bet ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektai, saugomų teritorijų sistema. Tai buvo vienas iš šiais metais suplanuotų „socialinių penktadienų”. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyriausioji patarėja Rūta Baškytė pasakojo, kaip buvo įkurti mūsų krašto nacionaliniai parkai, kas juose saugoma, kodėl svarbu bendradarbiauti su bendruomenėmis ir būtina išgirsti vietos žmonių lūkesčius. VSTT viešųjų ryšių atstovė Diana Rakauskaitė pristatė tarnybos vykdomus naujausius projektus Dzūkijos regione, gamtosaugines iniciatyvas.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Eimutis Gudelevičius pasakojo, kas nuveikta praėjusiais metais, kas planuojama 2023-aisiais. Įvykdyta daugybė prasmingų projektų, pradedant tamsiosios bites išsaugojimo projektu ir baigiant stumbryno Dzūkijos nacionaliniame parke įkūrimu. Direktorius ir bendruomenių atstovai labai džiaugėsi sutvarkytais bei naujai pritaikytais lankymui Merkinės, Liškiavos piliakalniais. 

Susitikime dalyvavo Merkinės, Panaros, Burokaraisčio, Liškiavos ir kitų aplinkinių miestelių bei kaimų bendruomenių atstovai, vietos gyventojai, viešojo administravimo institucijų specialistai. 

Susitikimo antroje pusėje buvo atsakyta į saugomų teritorijų gyventojams aktualius klausimus dėl galimos veiklos organizavimo, dėl apribojimų taikymo, dėl įvairių iniciatyvų įgyvendinimo…

Labai svabu įsiklausyti į vietos gyventojų aktualijas, spręstinus klausimus, kad vietos bendruomenės suprastų ir veiktų kartu, puoselėjant saugomas teritorijas.