BAIDAROM – AKCIJA, KURIOS METU ŠVARINAMOS UPĖS

Data

2022 04 27

Įvertinimas
0
Baidarom.jpg

Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubas tradiciškai pavasarį švarina nacionalinių ir regioninių parkų upes. Plaukdami su baidarėmis, talkininkai renka šiukšles ne tik saugomų teritorijų upėse ir ežeruose, bet ir lankytojų pamėgtose stovyklavietėse.  

Šiais metais gegužės 7 d. BAIDAROM akcijoje suplanuota švarinti  Aukštaitijos ir Dzūkijos nacionalinių parkų bei Dubysos ir Aukštadvario regioninių parkų, taip pat Vilniaus rajono vandens telkinius. 

Gamta – visų mūsų namai, tad švarindami upes, konkrečiais darbais mėginame nors kiek palengvinti gamtos alsavimą.

Po žiemos šiukšlių gamtoje būna išties gausu, daugiausiai užsilikusios iš praėjusių sezonų. Beplaukiant upėmis, daugiausiai renkami plastikiniai buteliai ir stiklo tara. Apmaudu, kad plaukdami baidarėmis poilsiautojai neatsakingai mėto šiukšles, stovyklavietėse palieka atliekas. O privalu vadovautis principu – ką atsinešei į gamtą, malonėk išsinešti.

Šiais metais planuojama valyti pavasarines šiukšles iš Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Dubysos, Grūdos, Ūlos, Merkio, Vilnelės, Neries upių bei Linkmenos, Utenio ežerų ir jų pakrančių, stovyklaviečių. 

Švarinimo akcijos metu ketinama į medžius iškelti nemažai inkilų didžiajam dančiasnapiui.

Dar galite suskubti ir užsiregistruoti į prasmingą gamtos švarinimo akciją. Daugiau informacijos - čia