ANT MIESTO AUTOBUSO – SAUGOMŲ TERITORIJŲ VAIZDAI

Data

2022 05 26

Įvertinimas
0
autobusas.jpg

Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai gali išvysti sostinės gatvėse važinėjantį autobusą, papuoštą saugomų teritorijų kraštovaizdžio panoramomis bei saugomais gyvūnais ir augalais. Pagrindinėmis miesto gatvėmis važinėjantis autobusas atkreipia ne tik keleivių, bet ir praeivių dėmesį bei kviečia susimąstyti – kodėl verta saugoti gamtą. 

Ant autobuso parašytas pagrindinis šūkis „Atrask Lietuvos saugomas teritorijas“ kviečia domėtis mūsų krašto nacionaliniais ir regioniniais parkais, draustiniais ir rezervatais, gamtos paminklais, gyvosios gamtos vertybėmis. Visą informaciją galima rasti neseniai sukurtoje interneto svetainėje – saugoma.lt, kuri taip pat reklamuojama ant autobuso.

Saugomų teritorijų reklama užklijuota ant autobuso MAN Lion City. Šis autobusas – žemagrindis, vienu metu gali vežti apie 90 keleivių, salone yra 31 sėdima vieta. Autobusas nuolat keis savo maršrutus, taip apvažiuodamas kuo didesnę sostinės dalį, pasiekdamas platesnę tikslinę auditoriją. 

Numatoma, kad autobusas važiuos 3, 5, 29, 40, 49, 52, 56, 63, 63 ir kitais maršrutais. Autobusą su saugomų teritorijų reklama turėtų pamatyti Centro, Pašilaičių, Šiaurės miestelio, Lazdynų, Grigiškių, Fabijoniškių, Baltupių, Bukčių, Tarandės, Pilaitės, Bajorų ir kitų Vilniaus miesto rajonų gyventojai. 

Autobusas apklijuotas pilnai iš visų pusių, paliekant neapklijuotus tik langus. Čia pavaizduoti reti paukščiai tulžys bei kukutis, saugomas drugelis gencijoninis melsvys, retoji miegapelė bei simpatiškasis viešinimo projekto personažas lūšiukas. 

Autobusas jau pradėjo savo keliones po Vilniaus miestą ir planuoja važinėti populiariais sostinės maršrutais visus metus. 

Viešinimo tikslas - paskatinti žmones domėtis saugomomis teritorijomis. Ši viešinimo kampanija vykdoma pagal projektą „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“. Projektu siekiama iš esmės pagerinti informacijos apie saugomas teritorijas ir jų vertybes pasiekiamumą.