AKIMIRKOS, KADA SUSTOJA LAIKAS...

Data

2022 05 25

Įvertinimas
0
Lūšis. Dariaus Babelio nuotrauka
Lūšis. Dariaus Babelio nuotrauka

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre eksponuojama žinomo gamtos fotografo Dariaus Babelio gamtinių nuotraukų paroda, atkeliavusi iš LR Seimo. Beveik 40-yje gamtos nuotraukų užfiksuoti reti ir dažnesni mūsų krašto žvėrys bei paukščiai. Čia pamatysi miškų karalių elnią, slapukę lūšį, smalsuolį barsuką, galėsi pasigrožėti raibąja pelėda ar vapsvaėdžiu, kuris lesa perus. 

Kaip pasakojo Darius Babelis, jis nuo vaikystės domėjosi gamta: „ - Gyvenau nuostabioje vietoje – tarp Kupiškio piliakalnio ir Lėvens upės, visuomet buvau gamtos vaikas. Iššliaužiojau aplinkines pievas, išbraidžiau Lėvens pakrantes. Dar mokykliniais metais ėmiau fotografuoti augalus ir gyvūnus juostiniu fotoaparatu. Ir dabar fotografijai skiriu visą savo laisvalaikį“.

Bent kelis kartus per savaitę Darius Babelis traukia į gamtą – ieško, kur gali būti elnių, stirnų, šernų, o gal pavyks pamatyti stumbrus. Gamtos fotografas pasiryžęs nakvoti šaltyje palapinėje, kad tik pavyktų užfiksuoti tetervinų ar kurtinių tuoktuves. O kartais ir pasiseka... Kuomet pavyko nufotografuoti tokį retą paukštį - vapsvaėdį ir dar tuo metu, kai jis puotavo. 

Paklausėme fotografo, ar kada teko bėgti nuo žvėries? Teko ir spėkite nuo ko... Ogi nuo bebro. „Žiemą pamatęs jį, ėmiau šliaužti artyn purvinu sniegu, - pasakojo Darius. Tačiau bebrui tai visai nepatiko ir jis mane puolė. Niekada nemaniau, kad bebrai taip greitai bėga. O aš dar pargriuvau ir stengiausi išsaugoti naujutėlaitį fotoaparatą... Išgąsdino mane tą kartą bebras“.

Dažnai gamtos fotografas sulaukia klausimo: kodėl tai daro, kodėl tampo sunkiai sveriančią aparatūrą, kodėl ištisomis dienomis braido po miškus, kad sulauktų tinkamo kadro?.. „Kitaip negaliu, - atsako Darius Babelis. - Matyt, todėl, kad miške jaučiuosi geriau nei mieste“. 

Kviečiame užsukti į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą ir pasigrožėti talentingo fotografo Dariaus Babelio gamtos nuotraukomis. Čia užfiksuotos akimirkos, kada sustoja laikas...