AKCIJA – POILSIAUK ATSAKINGAI

Data

2022 07 21

Įvertinimas
0
NEUZDEK_VSTT_GRIL.png

Visą vasarą vyksta akcija „Poilsiauk atsakingai“, kurios tikslas – aplinkosauginių pažeidimų prevencija, jų išsiaiškinimas ir šalinimas vandens telkiniuose, jų pakrantėse, miškuose ir saugomose teritorijose.

Žmonėms, poilsiaujantiems gamtoje, aplinkosaugininkai nori priminti 5 svarbiausius dalykus:

•    Jei prie vandens telkinio vykstate automobiliu, nepamirškite pakrančių apsaugos juostų. Pakrančių apsaugos juostose draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto. Pakrančių apsaugos juostų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30-140 eurų baudą.
•    Prieš pradėdami žvejybą ir žvejybos metu (išskyrus atvejus, kai žvejojama nuolat keičiant žvejybos vietą, vykdant povandeninę žvejybą arba žvejojant iš vandens transporto priemonės) asmenys privalo visas komunalines atliekas, esančias 5 metrų spinduliu nuo žvejybos vietos, surinkti ir išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Tokio pobūdžio Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 10-60 eurų baudą.
•    Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų. Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia 140-300 eurų baudą.
•    Lankantis miške svarbu nepamiršti, kad taisyklės fiziniams asmenims draudžia kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį (išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Pažeidus šiuos reikalavimus asmenims taikoma atsakomybė – įspėjimas arba 20-50 eurų bauda. 
•    Atsakingiems poilsiautojams tikrai nereikia kalbėti apie tai, kad šiukšlinti negalima. Deja, šiukšlintojų vis tiek yra, taigi primename – už šiukšlinimą galite gauti 20-50 eurų baudą. Jei nustatoma, kad padaryta reali žala, pažeidėjai turi atlyginti aplinkai padarytą žalą ir sumos tokiais atvejais gali būti nemenkos.

Akcija „Poilsiauk atsakingai“ yra svarbi nusižengimų gamtoje prevencijai. Šią akciją inicijavo Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos, kuris atsakingas už aplinkosaugos kontrolę. Jie vykdo stebėseną ir nacionaliniuose bei regioniniuose parkuose. 

Akcijos „Poilsiauk atsakingai“ tikslas - ne tik bausti, bet užkirsti kelią galimiems pažeidimams, konsultuoti gyventojus, skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų, būti sąmoningiems ir rūpintis aplinka bei gamta.

Apie pastebėtus pažeidimus gamtoje, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.