PRASIDĖJO TARPTAUTINIS KONKURSAS „JAUNIMAS EUROPOS MIŠKUOSE 2019“

Tarptautinis jaunųjų miško bičiulių konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (angl. „Young People in European Forests“ – YPEF) jau prasidėjo!

Lietuva 2019 metais turėjo unikalią galimybę organizuoti jaunuosius miškininkus vienijantį konkursą, kuriame dalyvavo moksleiviai net iš 8 Europos šalių! Šiais metais konkursas vyksta Čekijoje.

Čekijoje Lietuvai atstovauja Jaunųjų miško bičiulių komanda iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos, nugalėjusi tarptautinio konkurso nacionaliniame ture. Jaunosioms gamtininkėms: Ugnei Karpavičiūtei, Paulinai Mozūraitei ir Airidai Vaikšnytei  tarptautiniame konkurse šiais metais teks atskleisti savo žinias ne tik apie mišką, bet ir apie miško santykį su vandeniu, kadangi 2019 m. konkurso tema – Miškas ir vanduo.

Tarptautinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (YPEF) suteikia galimybę jaunimui įgyti naujų miškininkystės ir gamtosaugos žinių, bendradarbiauti su kitų Europos Sąjungos šalių miško bičiuliais. Konkursas skatina domėtis ne tik savo krašto, bet ir kitų Europos šalių miškais, biologine įvairove, saugomomis rūšimis. Dalyvaudami šiame konkurse moksleiviai gilina žinias apie visos Europos aplinkos apsaugą ir tvarią miškininkystės plėtrą, apie biologinę įvairovę bei jos nykimo priežastis, apie Europos ekologinį tinklą „Natura 2000“.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos linki didžiausios sėkmės šauniajai merginų komandai, lydimai biologijos mokytojos Rasos Kučinskienės ir palaikymo komandos iš Lietuvos!

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-08