LIETUVOJE STARTUOJA TARPTAUTINIS JAUNIMO KONKURSAS APIE MIŠKUS (2018)

Įvairiose Europos šalyse kasmet vykstantis tarptautinis jaunųjų miško bičiulių konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (angl. „Young People in European Forests“ – YPEF) šiais metais vyks Lietuvoje. Rugsėjo 20 – 21 dienomis į Aukštaitijos nacionalinį parką suvažiuos svečiai iš 8 šalių.

Tarptautinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (YPEF) suteikia galimybę jaunimui įgyti naujų miškininkystės ir gamtosaugos žinių, bendradarbiauti su kitų Europos Sąjungos šalių miško bičiuliais. Konkursas skatina domėtis ne tik savo krašto, bet ir kitų Europos šalių miškais, biologine įvairove, saugomomis rūšimis.

Dalyvaudami šiame konkurse jaunieji gamtininkai gilina žinias apie visos Europos aplinkos apsaugą ir tvarią miškininkystės plėtrą, apie biologinę įvairovę bei jos nykimo priežastis, apie Europos ekologinį tinklą „Natura 2000“. 
Šiais metais jaunimas iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Rumunijos, Vengrijos, Čekijos ir Lietuvos varžysis tarptautiniame YPEF konkurse, spręsdami testus apie Europos miškus bei dalyvaudami praktinėse užduotyse Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose.

Lietuvai atstovaus Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Jaunuolynas“ komanda (iš Raseinių Prezidento Jono Žemaičių gimnazijos), kuri užėmė 1-ąją vietą nacionaliniame YPEF konkurso ture. Dalyvaudami tarptautiniame konkurse jaunieji gamtininkai turi parodyti, ne tik ką žino apie Europos gamtą bei  miškus, bet ir anglų kalbos žinias, nes konkursas vyksta anglų kalba.

Šių metų tarptautiniame YPEF konkurse bus vertinami iš anksto dalyvių parengti pranešimai „Miško kirtimai: neigiami ir teigiami aspektai“, atspindintys konkrečios šalies problematiką. Vėliau dalyviai spręs 50 klausimų teorinį testą. Konkurso pabaigoje – praktinės užduotys gamtoje. Po teorinių ir praktinių užduočių dalyviai aplankys Medžių lajų taką Anykščių regioniniame parke, taip pat Aukštaitijos nacionalinio parko Senovinės bitininkystės muziejų.

Tarptautinio YPEF konkurso jaunųjų dalyvių laukia įdomi pramoginė programa. Suvažiuoja jie į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą Vilniuje, kur susipažins su mūsų krašto nacionaliniais ir regioniniais parkais, vėliau vyksta į Aukštaitijos nacionalinį parką, kur dvi dienas vyks konkursas, o nugalėtojų apdovanojimai bus įteikiami Anykščių regioniniame parke Anykščių menų inkubatoriuje.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, džiaugiamės, kad tarptautinis YPEF konkursas vyksta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kad jaunieji miškininkai iš Vokietijos, Lenkijos, Čekijos ir kitų šalių turi galimybę pažinti ne tik Lietuvos miškus, bet ir mūsų krašto saugomas teritorijas. Labai svarbu sudominti jaunimą, atkreipti dėmesį į miškininkystės bei gamtosaugos aktualijas, svarbu ugdyti jaunąją kartą ekologine samprata.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-08