JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI DALYVAVO VISUOTINĖJE PAUKŠČIŲ SUTIKIMO AKCIJOJE „PAUKŠČIAI GRĮŽTA NAMO“.

Kiekvieną pavasarį gausu renginių skirtų priminti žmogaus ryšį su atbundančia gamta. Junginių Tautų Generalinės Asamblėjos nutarimu nuo 1971 metų kasmet kovo 20-ąją pažymima Žemės diena, o kovo 21-ąją – Pasaulinė miškų diena. Simboliška, kad šios datos minimos pavasarinio lygiadienio ir astronominio pavasario pradžios metu.Inkilų kėlimas Lietuvoje nėra naujiena – daugiau nei prieš 90 metų inkilų kėlimo sąjūdį paukščių sugrįžimui pradėjo Lietuvos gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. 

Kovo 21 dieną Miežiškių pagrindinės mokyklos JMB „Eiguliukai“ ir Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB „Gamtos bičiulai“ nariai dalyvavo visuotinėje paukščių sutikimo akcijoje „Paukščiai grįžta namo“.

Mokinius pasitiko VĮ Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio Pyvesos girininkijos girininkas Valentinas Sarapas. Miškininkas pasveikino visus susirinkusius ir pamokė, kaip reikia inkilus teisingai iškelti. Jie turi būti keliami maždaug 4 metrų aukštyje, priklausomai nuo paukščių rūšies, o inkilo landa turi būti atsukta Pietų ar Pietryčių kryptimi, kad jaunikliams šilčiau būtų! Labai svarbu laikytis atstumo tarp kabinamų inkilų, ne mažiau 20 metrų, – „kad lesalo užtektų, kad paukščiai nesipeštų ir turėtų savo teritoriją“. 

Inkilų kabinimas, tai viena iš maloniausių išvykų Jauniesiems miško bičiuliams. Jų akcijos metu buvo įkelta 40. Smagiausia buvo kelti savo pagamintus inkilus.  

Padovanojus namus giesmininkams, malonumai nesibaigė. JMB nariai vaišinosi arbata, buvo apdovanoti padalinio vadovo padėkos raštu, bendravo. Įspūdžių daug. Miško bičiuliai grįžo pavargę, bet laimingi, galvodami, kad greitai įkeltuose inkiluose apsigyvens paukščiai, džiugins savo giesmėmis, o naujuose paukščių namuose čiauškės maži jų palikuonys. 

JMB vadovė Vaida Sarapienė

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-08