JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI ATRANDA ŽAGARĖS REGIONINIO PARKO GAMTOS LOBIUS

Jaunieji miško bičiuliai su Šiaurės Lietuvos gamta susipažįsta stovyklaudami Žagarės regioniniame parke, kuriame kaip ir pernai vyksta stovykla „Mūsų žalioji vasara“. Stovyklautojai kartu su Žagarės regioninio parko direkcijos ekologu Sauliumi Grigaliūnu ir stovyklos vadovais lankėsi gamtiniu požiūriu vienoje vertingiausių regioninio parko vietų – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje.

Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje aptinkamos visų tipų pelkės: aukštapelkės, žemapelkės ir tarpinio tipo pelkės, todėl Jaunieji miško bičiuliai galėjo geriau suprasti šio išskirtinio gamtinio komplekso mokslinę, gamtinę, estetinę, biologinę vertę.

Eidami ilgiausiu Lietuvoje Mūšos tyrelio pažintiniu takų (tako ilgis beveik 4,5 km), kuris įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, stovyklautojai susipažino su skirtingų tipų pelkių augalija, gyvūnija, apžiūrėjo Miknaičių ežerą ir kitus ežerėlius, pasigrožėjo Mūšos ir Juodupio upeliais.

Stovyklose „Mūsų žalioji vasara“ Jaunieji miško bičiuliai leidžia laikai ne tik įdomiai, prasmingai, bet ir naudingai. Miško bičiuliai dalyvauja edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose gilina žinias apie Lietuvos miškus, saugomas teritorijas. Keliaudami į gamtą kartu su saugomų teritorijų direkcijų specialistais – įvairių sričių gamtininkais, susipažįsta ir atranda gamtos lobius, įgyja naujų žinių ir įgūdžių, dalinasi patirtimis, ugdo meilę gimtajam kraštui ir jo vertybėms.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-08